Tuesday, Mar. 5, 2024

9. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”

Autor:

|

4 lipca 2014

|

9. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes”

Z dniem 16 czerwca Nadbałtyckie Centrum Kultury – organizator festiwalu – ogłosiło nabór prac na 9. edycję Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych.

Kolejny raz filmowcy, profesjonaliści i amatorzy, będą mieli okazję spróbować swoich sił w krótkiej formie filmowej i zmierzyć się z ograniczeniem jakim jest czas trwania filmu – 1 MINUTA.

1 minuta to zaledwie krótkie mgnienie, filmy jednominutowe z poprzednich edycji festiwalu zadziwiają jednak różnorodnością przedstawianych historii, użytych technik i dostarczają ciekawych wizualnych wrażeń.

Zamknięcie artystycznej wizji w tak krótkiej formie wymaga dyscypliny i przemyślanej koncepcji, to wyzwanie – wyjdźcie mu na przeciw!

Główne kryterium konkursu to pomysłowość, każdy ma szansę zdobyć główną nagrodę, niezależnie od technicznych umiejętności, stawiamy przede wszystkim na kreatywność. Prace konkursowe można zgłaszać w 3 kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.

Nabór zakończy się z dniem 25 sierpnia. Do tego czasu można zgłaszać prace konkursowe za pośrednictwem formularza on-line, który jest dostępny na stronie festiwalu www.jednominutowki.pl lub tradycyjna pocztą na nośniku zewnętrznym na adres Organizatora.

Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 45 najlepszych filmów jednominutowych, które znajda się w finałowej selekcji oraz przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody oraz wyróżnienia.

Gala finałowa z uroczystym wręczeniem nagród oraz projekcja finałowej selekcji filmów odbędzie się 9 października w Centrum św. Jana w Gdańsku. W listopadzie jednominutówki ruszą w doroczne tournee festiwalowe po Polsce, które potrwa do końca roku. Szukajcie ich w swoim mieście!

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie festiwalu www.jednominutowki.pl. Zapraszamy również do odwiedzenia fanpage’a https://www.facebook.com/pages/Jednominutowki-theoneminutes/148968895165046

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
up21
Dozwolone do 21 – końcówka naboru!

Uwaga! Jeszcze tylko 15 dni zostało aby wysłać swoje produkcje na 31. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21'.  W...

Zamknij