Wednesday, Nov. 29, 2023

Czas na „Etiopię”!

Autor:

|

5 marca 2015

|

Czas na „Etiopię”!

Czwórka młodych ludzi – Jakub, Monika, Dominik i Weronika, to zupełnie różne osobowości, reprezentują zupełnie rożne podejścia do życia. Autor scenariusza stawia wiele pytań, nie wartościuje jednak żadnej z postaw, zostawia wszystkim bohaterom przestrzeń do własnych poszukiwań, wyborów i racji.

Film, mimo krótkiego metrażu ma bardzo złożoną fabułę. Jego tematem jest zagubienie młodych ludzi w skomplikowanym, współczesnym świecie schyłku naszej (europejskiej) cywilizacji. Opowieść rozgrywa się we współczesnym dużym mieście (Poznań). Bohaterowie próbują, każdy na swój sposób, odnaleźć się rzeczywistości postrzeganej jako walka pomiędzy sacrum i profanum. Szukają własnych dróg w czasach, gdy relatywizm jest synonimem pewności, a nihilizm dla wielu staje się nową religią.

Prawda, że brzmi ciekawie? Jak się jednak domyślacie, realizacja takiego pomysłu niesie za sobą szereg kosztów, dlatego twórcy „Etiopi” szukają wsparcia.

Więcej o tej inicjatywie dowiecie się tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
przeglad
Pierwszy Przegląd Filmów Amatorskich

Pamiętacie tego newsa? Jest nam bardzo miło, że pomysł, o którym pisaliśmy w lutym sprawdził się! Już 10 marca w...

Zamknij