Thursday, Jun. 13, 2024

Fantastycznie Nakręcone Słowa – II edycja rozpoczęta.

Autor:

|

24 października 2011

|

 

Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów zaprasza na drugą edycję konkursu filmowo-literackiego Fantastycznie Nakręcone Słowa. Zadanie polega na zrealizowaniu krótkiego filmu na podstawie opowiadań z gatunku SF lub horror, napisanych przez współczesnych, polskich autorów.

 

Lista opowiadań rośnie, tak więc rosną też możliwości realizacyjne. Polska literatura obfituje w tego rodzaju opowiadania i pomysł do wykorzystania jej do realizacji produkcji filmowych daje możliwość pobudzenia rodzimych twórców do tworzenia i kształtowania nurtu SF i horror w polskim filmie. Przypomnijmy, że sam mistrz Andrzej Wajda korzystał z twórczości fantastycznej, innego mistrza, Stanisława Lema realizując PRZEKŁADAŃCA z Bogumiłem Kobielą w roli głównej.

 

Opowiadania (z poprzedniej edycji usunięto te, które już zostały zrealizowane) wciąż napływają i zamieszczone są na stronie festiwalu www.efha.pl.
Na stronie zamieszczone są szerokie fragmenty utworu.

 

Zainteresowany danym opowiadaniem twórca kontaktuje się z organizatorem (e-mail efha@efha.pl ) podaje tytuł opowiadania i pełna treść zostaje przesłana na skrzynkę e-mailową zainteresowanego.
Jeden twórca może otrzymać maksymalnie dwa opowiadania.

 

Filmy należy wysłać na adres organizatora do dnia 2 kwietnia 2012 roku (decyduje data stempla pocztowego). Filmy oceni profesjonalne jury. Na najlepszych twórców czekają nagrody finansowe (3000 zł za I miejsce).

 

W tegorocznej edycji główna nagrodę zdobyła animacja Patrycji Bączek ŚWIATY DANTEGO zrealizowana na podstawie opowiadania Anny Kańtoch, noszącego ten sam tytuł, wydanego przez Fabrykę Słów.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
THE VIDEO DEAD (1987)

  Dzisiaj w ramach cyklu "Złapane w sieci" mamy przyjemność zaprezentować Wam kolejną produkcję, która ociera się o tematy śmierci....

Zamknij