Tuesday, Apr. 16, 2024

GROLSCH FILM WORKS – jutro roztrzygnięcie I edycji!

Autor:

|

16 września 2011

|

Już jutro dowiemy się, który z blisko pięćdziesięciu młodych scenarzystów podbił serca jury. Będzie to rozstrzygnięcie pierwszej polskiej edycji konkursu Grolsch Film Works, gdzie główną nagrodą jest aż 50 000 zł na realizację pierwszego filmu krótkometrażowego! A to wszystko w trakcie jednego z największych wydarzeń filmowych w kraju – festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie.

 

Pasja tworzenia to coś więcej niż tylko emocje. To niezwykły impuls, który motywuje do działania, do osiągania celu oraz realizacji marzeń. Nie inaczej było w przypadku młodych twórców, którzy postanowili nadesłać swoje prace na pierwszą edycję konkursu scenariuszowego Grolsch Film Works.
Blisko 50 odmiennych spojrzeń na świat, porywających w swojej różnorodności. Przed siedmioma jurorami (Andrzej Fidyk, Marta Minorowicz, Dorota Lamparska, Paweł Flis, Mariusz Dąbrowski oraz – specjalnie dla Grolsch Film Works – Maria Sadowska oraz Katarzyna Rosłaniec) stoi nie lada zadanie – wybór autora najlepszego scenariusza, który będzie mógł zrealizować swoje marzenie o realizacji pierwszego filmu krótkometrażowego.

 

Zanim jednak dowiemy się, kto zostanie tegorocznym triumfatorem konkursu scenariuszowego, Grolsch oraz festiwal „Młodzi i Film” zorganizowali dla uczestników wyjątkową niespodziankę – warsztaty z wschodzącą gwiazdą kina niezależnego, Katarzyną Rosłaniec! Reżyserka, a jednocześnie jedna z jurorek Grolsch Film Works, opowie o swej drodze do świata filmu oraz inspiracji do pierwszych działań reżyserskich. Spotkanie z Katarzyną Rosłaniec odbędzie się 16 września w godzinach popołudniowych.

 

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie pierwszej edycji Grolsch Film Works. Poziom scenariuszy przesłanych na konkurs jest naprawdę wysoki i świadczy o tym, że w Polsce jest naprawdę wielu młodych i zdolnych twórców, którzy czekają na swoją szansę – podkreśla Tomasz Kanton, kierownik ds. PR marek Kompanii Piwowarskiej.

 

Kto przyciągnie uwagę jury i zrealizuje marzenie o zaistnieniu w świecie filmu niezależnego? Tego dowiemy się wkrótce, bo już 17 września w trakcie finałowej gali festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kina!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Białoruski Festiwal ” Cinema Perpetuum Mobile”

„Cinema Perpetuum Mobile” to międzynarodowy festiwal filmowy, który gromadzi niezależnych twórców i ich grupy w celu tworzenia dzieł w temacie...

Zamknij