Monday, Jul. 15, 2024

Kolejne spotkanie z filmem amatorskim w Firleju

Autor:

|

28 lutego 2014

|

Kolejne spotkanie z filmem amatorskim w Firleju

Klub Realizatorów Filmowych po raz trzeci już organizuje pokaz filmów amatorskich, który odbędzie się  11 marca o godzinie 18 we wrocławskim klubie Firlej. W tej odsłonie czekają nas następujące produkcje:
1. „Che” (reż.. Tomasz Kowal, 2013, 50 min.) – Pewnego razu, popularny graficzny wizerunek Che, ożywa i wyrusza na przejażdżkę rowerową po Wrocławiu. Niespodziewanie krwawa historia tego miasta przypomina mu o równie krwawej historii jego życia. Demony przeszłości porywają Che, który ponownie musi przeżyć swoje ostatnie chwile walki w boliwijskiej dżungli.

Tomasz Kowal – „Kino to rzeczywistość, rzeczywistość to sen, kino jest snem. Mechanizm kina to klucz do poznania mechanizmu naszego umysłu, kultury i całego wszechświata. Czy taki proces poznawczy fundamentalnych zagadnień naszego istnienia, jest możliwy w amatorskim kinie?”

2. „Jimi” (reż. Kamil Chojnacki, 2013, 3 min.) – Londyn, 18 września 1970 roku, w jednym z pokoi hotelu Samarkand umiera legenda … Jimi to etiuda filmowa inspirowana coverem utworu Jimiego Hendrixa Purple Haze, wykonanym przez kwartet smyczkowy Kronos Quartet. Film miał swoją premierę podczas 42 festiwalu filmowego Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie.

Kamil Chojnacki – student II roku specjalizacji Filmowej w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, z zamiłowania dokumentalista. Studiował również fotografię w Wrocławskiej szkole fotografii AFA.

3. Półgodzinny zestaw krótkich form filmowych, zaproponowany przez Pawła Janickiego. Każdy film będzie omówiony przez naszego gościa.

Paweł Janicki – niezależny twórca medialny i producent operujący w domenie muzyki generatywnej, estetyki microsound i kompozycji algorytmicznej, kreujący audiowizualne systemy interaktywne, instalacje i performanse.

A teraz APEL do Was:

Jeżeli macie ochotę przyjść na pokaz i zaprezentować swoje filmy w ramach niniejszego pokazu, skontaktujcie się z Klubem Realizatorów Filmowych.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
scen
Wrota Piekieł i Legenda 3D

O Legendzie 3D pisaliśmy dosyć nie dawno. Równocześnie przypominamy, że nadal trwa zbiórka środków na realizację tego ambitnego celu. Łukasz...

Zamknij