Lior Shamriz na Ars Independent Katowicach
Bohaterem drugiej retrospektywy 3. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach będzie Lior Shamriz. Izraelski reżyser na stałe mieszkający w Niemczech będzie także członkiem jury konkursu o statuetkę Czarnego Konia.
Shamriz kręci filmy mikrobudżetowe, w których angażuje przede wszystkim znajomych i przyjaciół. Efekty jego pracy dalekie są jednak od tego, co zazwyczaj kojarzymy z kinem offowym. Reżyser tworzy dzieła wyrafinowane wizualnie i dopracowane pod względem technicznym. Wyróżnia je głęboka świadomość formy – Shamriz często stosuje zabieg filmu w filmie, jego dzieła są autotematyczne, najczęściej opowiadają o filmowcach bądź artystach. Trzydziestopięcioletni reżyser celnie diagnozuje pokolenie dorosłych dzieci, wykorzenionych z tradycji i nie posiadających swojego miejsca na ziemi. Nie stroni przy tym od czarnego humoru, a swoje refleksje podszywa bolesną ironią.
Lior Shamriz zasiądzie w jury konkursu obok łotewskiej reżyserki Laili Pakalniny. Filmy oceniać będzie także jury studenckie wyłonione w drodze konkursu. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótki esej (od 5 do 6 tys. znaków) na temat „Przyszłość kina niezależnego” i wysłać go na adres office@arsindependent.pl wraz z danymi osobowymi. Jak będzie wyglądało kino niezależne za kilka czy kilkadziesiąt lat? Kto albo co będzie jego przyszłością? Organizatorzy oczekują intrygujących wizji, ciekawych odkryć i zgrabnego stylu. Szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie arsindependent.pl.
W związku z trudnym dla studentów okresem sesji egzaminacyjnej i licznymi prośbami, organizatorzy przedłużają nabór prac do 15 lipca 2013 roku.
Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Festiwal odbędzie się w dniach 20-29 września 2013 r. w Katowicach.
Nikt
Przepiękny film...nie wiem co dodać...piękne kilkanaście minut. DziękuZza miedzy #6 - 15 porad, jak zostać lepszym reżyserem?
Bardzo dobre, konkretne wskazówki. Jestem ciekawa, czy współcześnie obDubel#14 - Obróbka skrawaniem (2012)
Dziękuję za recenzję i pozdrawiam :)Rumuński Szwadron
Szczerze, dawno się tak nie ubawiłem tym absurdalnym humorem. Jedyna