Wednesday, Oct. 4, 2023

Lior Shamriz na Ars Independent Katowicach

Autor:

|

29 czerwca 2013

|

Lior Shamriz na Ars Independent Katowicach

Bohaterem drugiej retrospektywy 3. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach będzie Lior Shamriz. Izraelski reżyser na stałe mieszkający w Niemczech będzie także członkiem jury konkursu o statuetkę Czarnego Konia.

Shamriz kręci filmy mikrobudżetowe, w których angażuje przede wszystkim znajomych i przyjaciół. Efekty jego pracy dalekie są jednak od tego, co zazwyczaj kojarzymy z kinem offowym. Reżyser tworzy dzieła wyrafinowane wizualnie i dopracowane pod względem technicznym. Wyróżnia je głęboka świadomość formy – Shamriz często stosuje zabieg filmu w filmie, jego dzieła są autotematyczne, najczęściej opowiadają o filmowcach bądź artystach. Trzydziestopięcioletni reżyser celnie diagnozuje pokolenie dorosłych dzieci, wykorzenionych z tradycji i nie posiadających swojego miejsca na ziemi. Nie stroni przy tym od czarnego humoru, a swoje refleksje podszywa bolesną ironią.

japan1

Lior Shamriz zasiądzie w jury konkursu obok łotewskiej reżyserki Laili Pakalniny. Filmy oceniać będzie także jury studenckie wyłonione w drodze konkursu. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótki esej (od 5 do 6 tys. znaków) na temat „Przyszłość kina niezależnego” i wysłać go na adres office@arsindependent.pl wraz z danymi osobowymi. Jak będzie wyglądało kino niezależne za kilka czy kilkadziesiąt lat? Kto albo co będzie jego przyszłością? Organizatorzy oczekują intrygujących wizji, ciekawych odkryć i zgrabnego stylu. Szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie arsindependent.pl.

W związku z trudnym dla studentów okresem sesji egzaminacyjnej i licznymi prośbami, organizatorzy przedłużają nabór prac do 15 lipca 2013 roku.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Festiwal odbędzie się w dniach 20-29 września 2013 r. w Katowicach.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
kolor
kolorOFFon ogłasza nabór!

W dniach 4-5.10.2013 w Kinie Orzeł w Bydgoszczy odbędzie się KolorOFFon Film Festiwal 2.0. Zachęcamy wszystkich twórców kina niezależnego do...

Zamknij