Sunday, Apr. 21, 2024

Klatka

Dodany przez:

|

23 marca 2014Rok: 2014
Reżyseria: Andrzej Frat
Scenariusz: Andrzej Frat
Zdjęcia: Andrzej Frat
Montaż: Andrzej Frat
Tagi: andrzej frat, cage, frat, klatka, samotna staruszka, samotność, śląsk, starość, staruszka, the cage


„Klatka” to projekt filmu krótkometrażowego poruszający problem samotności starszych osób. Główną bohaterką filmu jest starsza samotna kobieta, której każdy dzień wygląda tak samo – przepełniony jest zarówno wyuczonymi na przestrzeni lat starymi schematami oraz rytuałami jak i tęsknotą za najbliższymi – w tym za zmarłym małżonkiem czy dziećmi. Kobieta ta zamieszkuje niewielkie mieszkanie w blokowisku gdzieś w Polsce i poza sporadyczną wizytą na grobie męża czy wyjściem do sklepu spożywczego nigdy nie opuszcza swoich czterech ścian. Towarzystwo kobiecie dotrzymuje prowadzący programu TV oraz stare radio, które przypomina kobiecie o dawnych czasach. Pewnej nocy do drzwi kobiety puka tajemniczy gość.

Zaloguj się aby ocenić film

Podziel się

O autorze

(1) Komentarz

  1. BeataM
    26 marca 2014 at 20:36

    Idealnie dopasowana rola, wczucie się w sytuację i pokazanie w rzeczywistości czym jest samotność i okres starości. Film jak najbardziej spełnił moje oczekiwania.Polecam!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*