Sunday, Apr. 21, 2024

Pustostan wersja festiwalowa

Dodany przez:

|

7 stycznia 2023Rok: 2021
Reżyseria: Lethargus
Scenariusz: Lethargus
Zdjęcia: Lethargus
Montaż: Lethargus
Tagi: apokalipsa, Post-apokaliptyka, posta-apo


 

Pustostan wersja festiwalowa #shorts

Dokładnie 2 lata temu miał premierę niezależny film post-apokaliptyczny Pustostan z elementami klisz horroru oraz SF oraz z nutą obrazu psychologicznego, film został dokładnie opublikowany  09.012021 jego cała wersja była dostępna na serwisach YT oraz Kinoamatorskie.pl, w międzyczasie latem i jesienią film zagościł na paru festiwalach min. „Kocham Dziwne Kino vol 9.5”:

https://kinotomi.pl/film/2021-kocham-dziwne-kino-vol9

Także na post-apokaliptycznym festiwalu „Old Town Festiwal” :

https://oldtownfestival.net/

Jak również na ekskluzywnym pokazie autorskim w  Krakowskiej „Spółdzielni Ogniwo” gdzie podczas prelekcji poprzedzającej seans reżyserowi partnerował odtwórca jednej z głównych ról oraz krakowski malarz który udostępnił swoje prace do produkcji, które były wmontowane w kadry filmowe, dodatkowo jedna zdobił okładkę produkcji:

https://www.youtube.com/watch?v=_u3c-eDDeaU&ab_channel=LethargusFilm

 

Pustostan to współczesna próba interpretacji rozpadu więzi społecznych, na przykładzie trzech pokoleń które dotknęła tajemnicza apokalipsa, każde z przedstawicieli swojego pokolenia ocalały próbuje w zgliszczach odnaleźć dalszy sens i zacząć od nowa, przeżyć swoiste katharsis.

Główną bohaterką filmu jest młoda wojowniczka która wyrusza w niebezpieczną podróż przez pustkowia by ocalić swojego ukochanego tym samym uratować ludzkość, w jej ślad podąża tajemniczy wędrowiec który służy bóstwu z innego wszechświata który pragnie zagarnąć te pustkowia, istota ta wyposażyła wędrowca w specjalny skafander i artefakty umożliwiające podróż przez czas i przestrzeń dzięki czemu ma przewagę przed wojowniczką.

Jest jeszcze jedna postać a mianowicie pisarz który próbuje spisać dzieje ludzkości i podsumować dlaczego doszło do zagłady.

Film został wyróżniony na zagranicznym portalu post-apo jako jedna z najciekawszych produkcji niezależnych w klimacie post-apokalipsy

https://www.postapocalypticmedia.com/youtube-round-up-the-best-post-apocalyptic-videos-of-january-7-13/

 

Zapraszamy na seans poniżej linki twórców filmu.

links: Lethargusfilm https://www.facebook.com/lethargusfilm Deep-pression and Rh- https://deep-pression.bandcamp.com/

actors: Julia Czupryn: https://www.instagram.com/wasteland_husky/?hl=pl Tobiasz Kruk:  https://www.instagram.com/wykruczenia_tobiasza_kruka/?hl=pl

Painter and graphic artist Łukasz Gwiżdż: https://www.instagram.com/ukaszgwizdz.artwork/?hl=pl

Sfx Makeup Julia Kociszewska: https://www.tiktok.com/@julia.makeupfx

Jeśli lubicie Obcego tworzymy też od niedawna podcast o tej kosmicznej postaci:

https://www.youtube.com/watch?v=55EKviL07MM&ab_channel=ALIENCULT

 

 

Zaloguj się aby ocenić film

Podziel się

O autorze

Lethargus

Niezależny Reżyser i operator filmowy, twórczo poruszający się w horrorze, chociaż to tylko stwierdzenie zasadnicze. Tworzę własne kino które określiłem gatunkiem Dark Off, od nazwy studia w którym zajmuję się tzw. postprodukcją, moje kino to twórczy tygiel horroru, dramatu, kina psychologicznego. Jako twórca filmowy i reżyser chciałbym poszerzać granicę stylistyczne horroru, prowokować w tym gatunku do refleksji, nie strasząc tandetą, kreując atmosferę i nastrój niepokoju, niedomówień, pozostawiając widza z kinem tajemniczym i refleksyjnym w klimacie. Tworzę i mieszkam w Zachodniopomorskim, w miejscowości Szczecinek. Lasy Pomorza i ciekawa historia tego miejsca oraz oczywiście kino, są niewyczerpalnym źródłem inspiracji filmowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*