Friday, Sep. 22, 2023

Nabór Szczecin European Film Festival 2017

Autor:

|

18 kwietnia 2017

|

Nabór Szczecin European Film Festival 2017

Trwa nabór do czterech części konkursowych Szczecin European Film Festival ’17:

KONKURS EUROPEJSKICH FILMÓW DOKUMENTALNYCH – jego głównym celem jest prezentacja premierowych produkcji, które poszerzają pojęcie kina dokumentalnego oraz przełamują jego stereotypowe postrzeganie. Zgłoszenia do 16.06.2017. Termin prezentacji: 19-23.10.2017.

Zgłoszenia poprzez:

TELEFON ART – to międzynarodowy konkursu filmów nakręconych telefonem komórkowymlub innym „podręcznym” sprzętem rejestrującym obraz i dźwięk. Tematyka i technika wykonania filmu jest dowolna, mogą to być dokumenty, fabuły, reportaże, animacje, video art. Zgłoszenia do 8.05.2017. Termin prezentacji: 23-25.06.2017.

Zgłoszenia poprzez:

POP SEFF – światowy konkurs krótkich filmowych form muzycznych – tzw. klipów. Poszukiwane są produkcje przełamujące standardowe formy gatunku, w których obraz odgrywa równie istotną rolę co opisująca go muzyka. Zgłoszenia do 8.05.2017.
Termin prezentacji: 23-25.06.2017.

Zgłoszenia poprzez:

ZACHODNIOPOMORSKIE SHORTY – to siódma edycja konkursu prezentującego najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim. Zgłoszenia do 8.05.2017. Termin prezentacji: 23-25.06.2017

Zgłoszenia poprzez:

SEFF jest corocznym wydarzeniem filmowym, organizowanym przez StowarzyszenieOFFicyna, które bada granice kina, a jego główną misją jest twórcze poszukiwanie. Program festiwalu realizowany jest w partnerstwie z międzynarodową siecią organizatorów i prezentowany w Szczecinie oraz w miejscowościach po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.

Część konkursowa SEFF odkrywa i prezentuje najciekawsze i najnowsze propozycje twórców z całego świata. W ubiegłym roku do Konkursu Europejskiego filmów dokumentalnych zgłoszono rekordową liczbę 2570 produkcji z 88 krajów (dopuszczone koprodukcje), a do konkursu TELEFON ART ponad 1130 produkcji z 83 krajów.

Oprócz części konkursowych festiwal oferuje bogaty program towarzyszący, a w nim m.in.: Przekraczanie Granic – autorski punkt programu Tomasza Raczka poświęcony przyszłości granic gatunkowych filmu; Let’s Talk Film – spotkania z gwiazdami kina; Najlepsze Filmy Świata – prezentacja najnowszych i najgłośniejszych produkcji dokumentalnych; SEFF Film Forum – spotkanie międzynarodowego środowiska filmowego.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
ck11
11. edycja CK OFF

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Kino Centrum w Przemyślu i Zwellinder Film Group zapraszają na 11. edycję Festiwalu Kina Niezależnego CK...

Zamknij