Sunday, Apr. 21, 2024

„Nakręć się!” na Konkurs filmowy Filmoteki Szkolnej

Autor:

|

11 stycznia 2013

|

„Nakręć się!” na Konkurs filmowy Filmoteki Szkolnej

Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie filmowym Filmoteki Szkolnej „Nakręć się!”.

Kamerą nie tylko rejestrujemy codzienność, za jej pomocą możemy opowiadać historie, zwrócić uwagę innych na ważne dla nas sprawy. Tworząc własne filmy ale i interpretując  obrazy innych reżyserów – dostrzegamy więcej i uczymy się czegoś nowego o sobie i otaczających nas ludziach. 

Na filmowy Konkurs Filmoteki Szkolnej już od trzech lat napływają prace tych spośród młodych reżyserów, którzy zdobyli się na odwagę by podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Do 15 stycznia czekamy na kolejne prace młodzieży- osobiste wypowiedzi- recenzje i etiudy filmowe inspirowane filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogą być bardzo różne, może tu chodzić o inspirację tematem, klimatem, osobą reżysera, a nawet specyficzną formą. Zachęcamy do niczym nieograniczonych twórczych działań. Najważniejszy jest pomysł i zaangażowanie! Wszelkie plagiaty zabronione.

Dla zwycięzców przygotowane są atrakcyjne nagrody ( programy do montażu, publikacje o tematyce filmowej, pakiety filmów polskich). Dodatkowo najlepsze filmy będą miały swoją premierę kinową w czasie Festiwalu Filmoteki Szkolnej oraz zostaną wydane na płycie DVD, a najlepsza recenzja zostanie opublikowana na stronie internetowej programu.

Termin:
Na prace konkursowe Jury czeka do
15 stycznia 2013r.

Zgłoszenia:
Aby zgłosić swój udział w konkursie należy wypełnić do 15 stycznia 2013r.
ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA dostępny na stronie http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/konkurs-filmowy-filmoteki-szkolnej

Szczegółowe informacje i regulaminy konkursów na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/konkurs-filmowy-filmoteki-szkolnej

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
g1
Dubel #23 – GRACZ (2009)

Dzisiaj w "Dublu" wylądował film, który zdaniem Kiry zasłużył na zieloną okejkę, co oznacza, że produkcja znajduje się na wysokim...

Zamknij