Sunday, Apr. 21, 2024

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

Autor:

|

17 marca 2015

|

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS, którego VII edycja wystartowała w tym roku jest próbą zaoferowania autorom amatorskich filmów szansy na zaprezentowanie się przed szerszą publicznością. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.

Inicjatywa od lat kierowana jest do twórców ze środowisk uczniowskich i studenckich, z zamiarem wyłonienia najzdolniejszych młodych filmowców i aktorów. Dzięki organizacji takiego przedsięwzięcia promuje się amatorską kinematografię i zachęca do poznania środowiska filmowego, nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie organizując warsztaty filmowe.

Zmagania odbywają się w w 4 kategoriach, tj. film fabularny, reportaż, animacja oraz od tego roku teledysk. Najlepsze spośród amatorskich filmów oceniane są przez wybrane na potrzeby Konkursu jury. Filmy oceniane są przez specjalistów i znawców kinematografii, uzasadniających swój wybór fachową opinią.

Pracę uczestników podsumowuje Gala Finałowa. W tym roku organizatorzy chcą zagwarantować laureatom jeszcze więcej: autorzy najlepszych filmów przyjadą do Bydgoszczy, aby mieć możliwość obejrzenia wszystkich zgłoszonych prac oraz wysłuchania komentarzy jurorów ich dotyczących. Dodatkowymi atrakcjami będą warsztaty filmowe i aktorskie, które pozwolą finalistom poszerzyć swoją wiedzę, zwiedzanie miasta i integracja z innymi uczestnikami.

W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło, aż 138 filmów na bardzo wysokim poziomie. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
SOFA PLAKAT
Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny vol. 6

Już po raz szósty uczniowie Liceum Witkacego organizują w swojej szkole Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny. Przez te dwa dni Witkacy...

Zamknij