Friday, Jan. 27, 2023

Przegląd filmów Studia Filmu FilMagia – RUCHOME OBRAZKI

Autor:

|

20 czerwca 2011

|

Pierwszy raz w Krakowie, pokaz filmów prezentowanych i nagradzanych na polskich festiwalach filmów niezależnych. Koniecznie przyjdźcie i zobaczcie autorskie kino młodych twórców! TO JUŻ JUTRO!!!

 

 

A oto program:

 

1. Metaloplastyk (dok.)

Reż. Konrad Ochnio

czas: 11’00”

 

Opis: Waldemar Kuniczuk znany w Rabce artysta ludowy specjalizuje się głównie w metaloplastyce. Prowadzi swoją galerię oraz warsztat. Od dyrektora jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie miasta otrzymuje pewne zlecenie. W reportażu śledzimy jego realizacje.

 

2. Single Player (fab.)

Reż. Paweł Soja

czas: 3’46”

 

Opis: Całkiem niecodzienna opowieść o grze w koszykówkę.

 

3. Makijaż (fab.)

Reż. Magdalena Wyszyńska

czas: 6’22”

 

Opis: Inspiracją do filmu nie było rzeczywiste wydarzenie ani refleksja nad trudnym tematem (jakim, nie mogę teraz zdradzić; na pewno nie jest to zagadnienie kosmetyczne). Jest to forma, która lekko przedrzeźnia przywiązanie do rutyny i daje głos naszym emocjom,
z którymi nie zawsze chcemy się zgodzić.

 

4. Bajki zegarów (anim.)

Reż. Angelika Jakubas

czas: 2‘21”

 

Opis : Bajkowa opowieść o zegarku – wynalazcy AutoMateuszu, który mieszka w walizce. Pewnego dnia AutoMateusz wybiera się na wysypisko śmieci, na którym znajduje zegarek kieszonkowy w który postanawia tchnąć życie.

 

5. Równonoc (fab.)

Reż. Nikodem Wojciechowski

czas: 17’00”

 

Opis: Edward to mężczyzna, dla którego wiek średni dawno stał się faktem. Małgorzata to jego młoda, atrakcyjna sąsiadka. Jedna dziwna noc odmieni życie tej dwójki na zawsze.
„Równonoc” to historia o dłoniach, które nigdy się nie splotą, ustach, które się nie zetkną i świecie sennych fantazji, które nigdy się nie urzeczywistniają. Prawie nigdy.

 

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa fotografii Pawła Soi.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Matura to Bzdura #35

  "Ci wielcy ludzie, im się udało" - tak śpiewał będący kiedyś na topie zespół "Ich troje". A co o...

Zamknij