Thursday, May. 23, 2024

Ruszyła IV edycja Festiwalu Kreatywności Studenckiej

Autor:

|

9 stycznia 2017

|

Ruszyła IV edycja Festiwalu Kreatywności Studenckiej

Właśnie dzisiaj ruszyła IV edycja Festiwalu Kreatywności Studenckiej! W tym roku motywem przewodnim jest FILM I ANIMACJA. Przez cały tydzień studenci będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia artystów oraz pracowników profesjonalnych firm zajmujących się tą dziedziną sztuki. Wszystkie warsztaty są DARMOWE, a uczestnicy będą mieli także okazję zdobyć różne niespodzianki: wejściówki oraz vouchery do muzeów, kina czy escape roomów.

W tym roku po raz pierwszy, organizowany jest też konkurs skierowany do licealistów! Mają oni szanse wykorzystać swój talent oraz zamiłowanie do kina i wygrać ciekawe nagrody. Najlepsze prace zostaną wybrane przez ludzi, którzy naprawdę kochają kino.

Dzisiaj o godzinie 12.00 odbył się warsztat z podstaw produkcji filmowej! W trakcie tych kilku godzin studenci poznali teorię, którą potem mieli okazję od razu przetestować. Warsztaty poprowadzili członkowie Akademickiego Klubu Realizatorów Filmowych FOSA – kulturalnej agendy Politechniki Wrocławskiej! W tej chwili trwa wykład o procesie produkcji filmowej. Wykłada pani Natalia Stysło – przedstawicielka Wroclaw Film Commision oraz Odra Film.

Wtorek minie bardzo kreatywnie! O 16.00 zaczną się dwa niezwykle interesujące warsztaty.

Pierwszy prowadzony będzie przez panią Annę Rogowską – psycholożkę oraz trenerkę Akademii Rozwoju Dalej Mama. Motyw tego mini-warsztatu to bajki. Podczas czterogodzinnej rozmowy poruszanych będzie wiele tematów. Drugie spotkanie także zacznie się o godzinie 16.00 i będzie trwać około dwóch godzin. Zagadnieniem będzie filmowa blogosfera. Warsztaty będą opierać się głównie na dyskusjach. Będzie można dowiedzieć się jak blogować, aby odnieść sukces. Prowadzący to wydarzenia to znani założyciele platformy AreYouWatchingClosely? Maciej Stasiarski i Michał Hernes

W środę cały dzień trwać będą warsztaty ze scenopisarstwa. Od godziny 12.00 do 16.00 będzie okazja poznać tajniki pisania dobrych scenariuszy! Kilkanaścioro uczestników pod okiem pani Agnieszki Kruk z warszawskiego StoryLab Pro, będzie szlifować swoje umiejętności pisarskie. Idealna szansa dla wszystkich kreatywnych i chcących tworzyć filmy młodych ludzi.

Najbardziej intensywne warsztaty odbywają się w środę i czwartek, trwają w sumie osiem godzin! Tematyką będzie oświetlenie, montaż i obsługa sprzętu filmowego, prowadzone przez profesjonalistów z firmy Małe Plany oraz Flying Carpet Studio. Miejsc jest tylko piętnaście, a uczestnicy będą mięli okazję poznać tajniki pracy przy sprzęcie najwyższej jakości! Dowiedzą się m.in. jak tworzy się film od strony czysto technicznej.

Czwartek zapowiada się emocjonująco! Od godziny 17.00 można będzie posłuchać o stanie polskiej krytyki filmowej. Przeprowadzona zostanie debata z młodymi krytykami, znanymi w środowisku filmowym. Gośćmi będą m.in. wykładowca akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego Dawid Junke, Katarzyna Aszkiełowicz, szefowa redakcji kulturalnej Akademickiego Radia Luz, Krzysztof Majewski z radia Wrocław Kultura czy Michał Hernes z platformy AreYouWatchingClosely?. Całość prowadzić będzie Maciej Stasierski założyciel bloga AreYouWatchingClosely?.

W piątek motywem przewodnim będzie aktorstwo. Od godziny 17.00 będzie można porozmawiać z aktorką należącą do Gildii Aktorów Amerykańskich (SAG), absolwentką PWST we Wrocławiu, panią Barbarą Hładzio (Bashia Hlado). Artystka opowie o swoim doświadczeniu na planie filmowym w kraju i za granicą. Będzie możliwość bezpośredniej rozmowy więc warto przygotować wcześniej ciekawe pytania.

Także w weekend nie ma odpoczynku! W sobotę i niedzielę siedmioro szczęśliwych uczestników będzie miało możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących systemu motion capture,, polegającej na rejestrowaniu ruchów aktora i dopasowaniu ich do postaci w animacji czy grze komputerowej.

Warsztaty odbędą się w Centrum Technologii Audiowizualnych, słynącym z nowatorskich warsztatów dla kinomanów.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu Kreatywności Studenckiej odbędzie się 15 stycznia o godzinie 18.30 w Szklarni. Podczas trwania Gali będzie można podziwiać efekty pracy uczestników warsztatów oraz wygrać wiele upominków od sponsorów (Muzeum Miejskie Wrocławia/City Museum of Wroclaw, Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Tkalnia Zagadek Wrocław, Let Me Out, Zona 71).

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
odkupienie
Nadchodzi „Odkupienie” (teaser)

W połowie grudnia w sieci pojawił się pierwszy teaser najnowszej produkcji niezależnego studia filmowego MK Films. Jak już dobrze wiecie,...

Zamknij