Sunday, Apr. 21, 2024

„Szpicel” w produkcji – pod patronatem Kinoamatorskie.pl

Autor:

|

25 lutego 2013

|

„Szpicel” w produkcji – pod patronatem Kinoamatorskie.pl

Miło nam poinformować, że zostaliśmy patronem medialnym filmu „Szpicel” w reżyserii Jakuba Kopeć i Tomasza Ratki.  Obecnie trwają zdjęcia do poszczególnych scen filmu, a historia, którą opowiada dotyczy Marka Orłowskiego – polskiego, współczesnego biznesmena., który nie dostrzega nic poza pracą i karierą. Bohater podczas oglądania wiadomości bulwersuje się wyolbrzymieniem , w jego ocenie,  mało istotnych informacji, dotyczących historii. W momencie, gdy jego życie jest beztroskie i wydaje się, że nic nie stanie mu na drodze, wszystko wywraca się do góry nogami. Bohater przedostaje się w czasy, w których doświadcza na własnej skórze cenzurowanego życia w NRD.

Zdjęcia: Wojciech Bednarczuk

Pisząc o ekipie tworzącej film Szpicel, trzeba wspomnieć o szefie grupy rekonstrukcyjnej Berliner Mauer, Tomaszu Ratce, w którego głowie zrodził się pomysł na scenariusz. Miał on szczęście, ponieważ współpracował już wcześniej z Jakubem Kopeć, z którym współtworzyli film Dwukrotnie Wyzwoleni. Jakub zgodził się również na współpracę nad nowym projektem. Szpicel jest filmem niezależnym, tworzonym wyłącznie przez osoby niezwiązane z zawodem filmowym.
Więcej informacji na temat tej produkcji znajdziecie na oficjalnym fanpejdżu. Zapraszamy!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
drzw
VI edycja Festiwalu Filmowego DRZWI w wydaniu międzynarodowym!

Do 11 marca organizatorzy gliwickiego Festiwalu Filmowego DRZWI czekają na Wasze filmy. Przyjmowane są produkcje z zakresu kina niezależnego, studenckiego,...

Zamknij