Tuesday, Jan. 31, 2023

„Tajemnica rodzinna” – nowy film KFN z Rybnika

Autor:

|

6 czerwca 2014

|

„Tajemnica rodzinna” – nowy film KFN z Rybnika

Klub Filmu Niezależnego z Rybnika zamierza zrealizować dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach. Będzie to już druga tego typu produkcja, bowiem ekipa ma już na swoim koncie „Jaskinię” z 2003 roku.

Bohaterką filmu będzie  Beata, młoda kobieta, która od piętnastu lat jest bita i dręczona psychicznie przez Adama, męża psychopatę, który pogrywa wszystkimi wokół i pozoruje się na idealnego człowieka, męża i ojca. Bezbronna kobieta rozpaczliwie poszukuje wszędzie pomocy, lecz bez efektu. Niezrównoważony mąż manipuluje sąsiadami, znajomymi, rodziną, a nawet instytucjami powołanymi do pomocy ofiarom przemocy w rodzinie i przedstawia żonę w najgorszym możliwym świetle, jako znerwicowaną osobę, która znęca się nad nim i Magdą – ich dwunastoletnią córką. Magda także padła ofiarą zastraszenia i odsuwa się od matki, nie chce jej znać. Beata, pomimo założenia na Adama „niebieskiej karty”, staje się w oczach instytucji i znajomych nie ofiarą, a sprawczynią przemocy… To dopiero początek historii.

Jak mówi Mirosław Ropiak z KFN: „Chcemy pokazać, z jaką łatwością jeden człowiek potrafi bezkarnie oszukiwać otoczenie, w tym także psychologów, księży – osoby, które z racji wykonywanego zawodu powinny być wyczulone na takie manipulacje. Zaborczy mąż tworzy fikcję, która staje się prawdą, w którą sam powoli zaczyna wierzyć. Ofiara, jaką jest Beata, próbuje wraz z rodzicami walczyć o swoje dobre imię i o odzyskanie córki potrzebującej pomocy. Jednak prawda zawsze wyjdzie na jaw. Chcemy pokazać także utopię procedury jaką jest „niebieska karta”, której założenia nijak się mają do rzeczywistości.”  

Zdjęcia do „Tajemnicy rodzinnej” (taki jest tytuł roboczy obrazu) ruszą wkrótce. Obecnie jest kompletowana obsada głównych ról.

Realizatorzy filmu zwracają się do wszystkich osób, a szczególnie kobiet, które były lub są dotknięte podobną przemocą w małżeństwie, proszą o kontakt mailowy na skrzynkę Klubu Filmu Niezależnego: klubfkn@wp.pl w tytule wiadomości prosimy wpisać „Tajemnica rodzinna”. Będzie to pomocne w realizacji filmu. Anonimowość gwarantowana.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
apostoł
„Apostoł” w Ambasadzie

Katowicki Klub Filmowy "Ambasada" znany nam jest już nie od dzisiaj. Tym razem będzie okazja zobaczyć animację poklatkową "Apostoł" w...

Zamknij