Sunday, Sep. 24, 2023

„Trzcina” – zwiastun nowej produkcji filmowej Nikolaus Film Studio

Autor:

|

11 stycznia 2017

|

„Trzcina” – zwiastun nowej produkcji filmowej Nikolaus Film Studio

„Trzcina” to wielowątkowa historia rozgrywająca się w środowisku polskiego Bałtyku. To, zainspirowana filozofią B. Pascala, opowieść o konfrontacji człowieka z naturą i walce ze swoimi wewnętrznymi demonami. Jest również wielokolorową pocztówką przedstawiającą morski klimat naszego wybrzeża. Zdjęcia realizowane były między innymi na najpiękniejszej plaży Bałtyku, gdzie również znajduje się wyjątkowa latarnia morska, czyli w Stilo, w porcie w Łebie. Nie zabraknie również scen realizowanych na otwartym morzu podczas połowu dorsza. Taka różnorodność pejzaży spięta ciekawą, rzadko poruszaną tematyką w polskich filmach pozwoliła twórcom zrealizować ciekawą, przyciągającą widza historię, a przy okazji przekazać morał uniwersalny dla każdego.

 

W produkcji wzięli udział, obok aktorów amatorów z Trzeciego Teatru w Wałbrzychu, profesjonalni aktorzy: Włodzimierz Dyła, znany szerszej publiczności z roli w serialu TVP „Artyści” oraz wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych Michał Kosela, aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Premiera w tym roku.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
baner (1)
V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Tylko do końca stycznia można zgłaszać filmy na V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA. Jak co roku O!PLA to niepowtarzalna...

Zamknij