Wednesday, Nov. 29, 2023

Tytuły produkcji ujawnione!

Autor:

|

13 kwietnia 2012

|

 

23 produkcje z ponad 50 filmów nadesłanych z całej Polski staną w szranki o najlepszy obraz tegorocznego Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów. Widzowie, oprócz uczestnictwa w prezentacjach, będą mogli wybrać, ich zdaniem, najlepszy film festiwalu. Emocji będzie sporo bo w konkursie są obrazy amatorskie, które nie ustępują jakością zawodowym filmom. Na ekranie będzie można zobaczyć w nietuzinkowych rolach Mirosława Bakę, Cezarego Pazurę czy Agnieszkę Sienkiewicz i Mariusza Bonaszewskiego grających obecnie w serialu…”M jak miłość”.

 

Przypominamy, że filmy oceniać będzie Jury w składzie: Cezary Harasimowicz ( scenarzysta ), Jarosław Boberek ( aktor), Grzegorz Mostowicz Gerszt (aktor) oraz redaktorzy i krytycy filmowi pomysłodawcy nagrody ZŁOTY WĄŻ Krzysztof Spór i Kamil Śmiałkowski. Prezentacje filmowe odbędą się 21 i 22 kwietnia 2012 roku w sali Teatru Robotniczego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie wstęp 5 zł.

 

Szczegóły i program festiwalu dostępny niebawem na afiszach, stronie festiwalu www.efha.pl oraz na stronie www.mokisbielawa.pl.

 

Poniżej lista filmów konkursowych.

 

WINDA – reż. Sebastian Kwidziński – Młody mężczyzna ginie potrącony przez samochód. Jego dusza, po „drugiej stronie”, zostaje zaproszona do podróży windą.

 

EXE – reż. Sebastian Kłossowicz i Marcin Szymczyk – Apokaliptyczna wizja przyszłego świata,
opanowanego przez cybernetyczne siły, w którym człowiek, jako taki, nie ma racji bytu.

 

LEŚNE DOŁY – reż. Sławomir Kulikowski – w wiosce „zabitej dechami” pojawia się młode małżeństwo, które w spadku po wuju otrzymuje zaniedbany dworek. Nie wiedzą, że w wiosce, kilkadziesiąt lat wcześniej została zamordowana rodzina młynarza.

 

LORD VADER NA EMERYTURZE – reż. Michał Paszczyk – Humoreska na temat życia największego, wszechświatowo-filmowego Imperatora po uzyskaniu świadczeń emerytalnych.

 

KROK DO WIECZNOŚCI – reż. Błażej Kujawa – Bardzo niewychowawczy krótki metraż o złym wpływie książek na dzieci. Do chłopca zafascynowanego historią księcia Drakuli przybywają dwie zabłąkane wampirzyce.

 

SZKOLNA WYCIECZKA I NIEBYWALE REALISTYCZNY KOSZMAR WYCHOWAWCY – reż. Daniel Kucharski – Shorcik o pewnej klasie, która zabłądziła na wycieczce. Jest to przykład jak można urozmaicić studniówkowy film.

 

KONSTRUKTOR – reż Tessa Moult-Milewska – Animacja poklatkowa. Pewien nietuzinkowy konstruktor tworzy, na zamówienie, sobowtóry klientów. Zakochany i samotny tworzy swojego pomocnika.

 

PIÓRO – reż. Wiesław Zieliński – Erotyk z elementami fantastyki. Młoda dziewczyna otrzymuje w prezencie pióro. Jak się okaże, spełnia ono najskrytsze fantazje.

 

TWARZ Z GIPSU – reż. Szymon Szymański – W galerii prezentowane są prace bardzo zdolnego rzeźbiarza. Wśród prac znajduje się „głowa” jednej z odwiedzających wystawę dam. Co łączy tych dwoje?

 

PIOTREK TRZYNASTEGO – reż. Piotr Matwiejczyk – Polska parodia najbardziej znanych, amerykańskich horrorów. Na mazury przybywa nierozgarnięta grupa młodzieży. Ten weekend będzie obfitował w wiele emocji, niekoniecznie zakończonych happy endem.

 

ZWIASTUN LARPA BRACTWA SORONTAR – reż. Dominik Wawrzyniak – Jak zaprosić do uczestnictwa w grze terenowej (LARP) w stylu fantasy? Nakręcić fajny zwiastun.

 

WATAHA -reż. Wiktor Kiełczykowski – Świat opanowany przez zombi. Grupa pozostających przy życiu najemników, uciekając przed „żywymi trupami” trafia do domu, w którym ukrywa się ojciec z dwoma córkami.

 

GRANICA WYTRZYMAŁOŚCI – reż. Paweł Palenica – Zombi po raz kolejny. Tym razem dwoje młodych ludzi musi dostać się do samochodu, w którym znajduje się lekarstwo. Liczna grupa łaknących ich mózgów, bardzo im przeszkadza w realizacji misji.

 

NOCNA WYPRAWA – reż. Mariusz Wirski – Animacja poklatkowa. Pewien mężczyzna, jadąc nocą przez las, zauważa leżące w poprzek drogi drzewo. Wychodzi z samochodu zastanawiając się jak usunąć przeszkodę. Nie wie, że niedaleko drogi znajduje się grób.

 

OPERACJA JASNOWIDZ – reż. Paweł Jóźwiak Rodan – Młoda studentka pisząca pracę na temat działania SB w czasach PRL-u nieoczekiwanie zaczyna widzieć ducha swojej zmarłej matki. Jak się okazuje była ona jasnowidzką i służby specjalne chciały namówić ją do współpracy.

 

PRZYJĘTE WARUNKOWO

 

„A PERFECT HOUSEWIFE” – reż. Grzegorz Caputa – Humoreska zrealizowana w stylu amerykańskich reklam z lat 60-tych. Jeśli być perfekcyjną gospodynią domową to nie można marnować żadnej okazji na dożywienie mieszkańców.

 

FALE – reż. Mateusz Koldun – W wyludnionym świecie, zdziesiątkowanym przez tajemniczy wirus, grupa młodych ludzi próbuje znaleźć resztki cywilizacji.

 

ANIMUS – reż. Patryk Jurek – Człowiek uważający się za wskrzesiciela, pewnej nocy, podczas wykopywania zwłok na cmentarzu słyszy płacz dziecka. Wykopuje żywe niemowlę i przynosi je do
domu. Jednak okazuje się, że jego działalność ma inne podłoże.

 

SNUFF MOVIE – reż. Agnieszka Cieślicka – Młody, bezdomny człowiek zostaje zaproszony do wspólnego „mieszkania” z grupą innych bezdomnych. Przywódca grupy to człowiek zdecydowanie apodyktyczny i tajemniczy. Okazuje się, że cała grupa jest tajemnicza.

 

JUTRO NIE NADEJDZIE NIGDY – reż. Maciej Cendrowski – Niedaleka przyszłość. Dwóch przyjaciół robi interes stulecia, sprzedają bossowi mafii porwaną dziewczynkę. Jeden z młodzieńców przez cały czas trwania transakcji ma dziwne wizje.

 

FANTSATYCZNIE NAKRĘCONE SŁOWA

 

Do konkursu zgłoszono następujące filmy:

 

SERCE TEŚCIOWEJ – reż. Patryk Jurek -na podstawie opowiadania Rafała Dębskiego, pod tym samym tytułem.

 

VETO – reż. Radosław Staszewski – na podstawie opowiadania Jacka Komudy, pod tym samym tytułem

 

CZARNE MOTYLE – reż Anna Mrożek – na podstawie opowiadania Jarosław Grzędowicza, pod tym samym tytułem

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
V FESTIWAL FILMOWY DRZWI

  Już 19 kwietnia wystartuje piąta edycja Festiwalu „DRZWI”, organizowanego przez Gliwicki Klub Filmowy Wrota. W programie jak zwykle wiele...

Zamknij