Wednesday, Jul. 24, 2024

W weekend film grał dla dzieci

Autor:

|

29 września 2014

|

W weekend film grał dla dzieci

W weekend w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i 10 innych miastach ruszyło Kino Dzieci. Jest to pierwsza edycja wielkiego filmowego święta dla najmłodszych.

Festiwal Kino Dzieci jest przede wszystkim okazją do wspólnej rodzinnej wyprawy do kina. Cały program tworzy ponad 50 tytułów: fabuł, animacji, długich i krótkich metraży dla dzieci od lat 5 do 12. To piękne filmowe opowieści, nagradzane na festiwalach, ale niezwykle rzadko pokazywane w Polsce. Zabawne, wzruszające, prowokujące do refleksji. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Na festiwalu Kino Dzieci po seansie zabawa trwa dalej. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w  bezpłatnych warsztatach plastycznych. Było malowanie, rysowanie, wycinanie, robienie zdjęć z ulubionymi bohaterami filmowymi
i projektowanie interaktywnego graffiti. A wszystko po to, by pokazać, że kino może być świetną inspiracją do twórczych działań i burzliwych dyskusji. Bo na każdym prawdziwym festiwalu filmowym nie tylko się ogląda, ale także żyje kinem.

Wspólna podróż do filmowego świata to znakomity sposób na budowanie rodzinnych relacji – uważają psycholodzy. Kino ma siłę łączenia wspólnym śmiechem i kręcącą się w oku łzą. Pomaga także rozmawiać na trudne tematy. Dzięki wspólnej wyprawie filmowej rodzice mają szansę na lepsze poznanie swojego dziecka, sprawdzenie, co budzi w nim emocje, co je fascynuje.

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziecie na na www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
woj1
Złapane w sieci #159 – Wojownicy (1994)

Nie zawsze filmy ogląda się po to by się z nich uczyć, podziwiać je, oddawać się rozrywce itd. Czasem ogląda...

Zamknij