Sunday, Oct. 6, 2024

Zarób na swoim filmie – OFF na żądanie

Autor:

|

3 września 2021

|

Zarób na swoim filmie – OFF na żądanie

Z ciekawą inicjatywą odezwał się do nas znany już z naszego serwisu Łukasz Stasiorowski, który całkiem nie dawno uruchomił kanał VOD umożliwiający rodzimym twórcom niezależnym monetyzowanie swojego dorobku filmowego. Autor tego rozwiązania słusznie zwraca uwagę, że jakakolwiek produkcja filmu niezależnego generuje za sobą koszty:

 

„poza czasem i ciężką pracą, filmy offowe często też kosztują – chcemy tego, czy nie – całkiem realne pieniądze. Które najczęściej się nie zwracają. YouTube to żaden sposób na zarobek, bądźmy szczerzy.” – zaznacza Łukasz.

Stąd właśnie pomysł na offowe VOD, a właściwie Lionheart On Demand – bo tak dokładnie nazywa się ta inicjatywa. Tłumacząc swój pomysł, Łukasz podkreśla, że potencjalny zainteresowany taką usługą „nie ponosi żadnego kosztu – za to partycypuje w zyskach wygenerowanych przez film, zyskując przy tym do portfolio za jednym zamachem film w regularnym streamingu i potencjał na pokazanie się publice na całym świecie (konkretniej – wszędzie tam, gdzie Vimeo dociera).”

Autor podkreśla, że praktycznie większość polskich offowych produkcji nadaje się do zmonetyzowania – nieistotne, czy film jest długi, czy nie, czy posiada obcojęzyczne napisy, czy też nie. Ważne, żeby zjednał sobie potencjalnie chętnego widza, który byłby w stanie wydać określoną kwotę aby ten film zobaczyć. Jeżeli jesteście zainteresowani, zobaczcie w jaki sposób funkcjonuje ta usługa na przykładzie filmu „Beyond Life”. Natomiast jeśli inicjatywa znajdzie szersze zainteresowanie, chętnie przepytamy jej twórcę w Waszym imieniu! Potencjalne pytania możecie dodawać w komentarzach.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkic1
(nie)sprawna (2020r.) – recenzja filmu

Nie ma to jak w 2021 roku pisać recenzję filmu z 2020 roku, prawda? Ale... kogo to dzisiaj dziwi w...

Zamknij