Wednesday, Oct. 4, 2023

Złapane w sieci #8 – HIGHWAY TO HELL

Autor:

|

18 września 2011

|

 

Do niedawna tytuł „Highway to hell” kojarzył mi się wyłącznie z zespołem ACDC. Kiedy jednak dostałem na skrzynkę tę recenzję – rozszerzyłem swoją wiedzę o dzieło popełnione przez Ate de Jonga. Poniżej krótki fragment recenzji i link do całości.

 

HIGHWAY TO HELL (1991)

reż. Ate de Jong

 

Na minione lata zawsze patrzymy z dużą dozą sentymentu. Nawet filmy, które niegdyś nie zrobiły na nas wielkiego wrażenia, oglądane po latach zyskują pierwiastek magiczny. Przenieśmy się więc w czasy bez Internetu, bez płyt DVD i Blu-ray, w czasy gdy rządziły poczciwe kasety wideo, Richard Farnsworth nie marzył o tym, że zagra kiedyś u Davida Lyncha, a Ben Stiller, że będzie zarabiał po 15-20 milionów $ za rolę. Panie i Panowie, przenieśmy się do początku lat 90-tych.

 

Charlie i Rachel to para nastolatków, która planuje potajemnie wziąć ślub w Las Vegas. Niestety po drodze, gdy Charlie zasypiając za kierownicą omal nie powoduje wypadku, podejrzanie wyglądający policjant porywa Rachel w zaświaty.

 

Czytaj dalej

 

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
HIGHWAY TO HELL (1991)

HIGHWAY TO HELL (1991) reż. Ate de Jong   Na minione lata zawsze patrzymy z dużą dozą sentymentu. Nawet filmy,...

Zamknij