Monday, Jul. 15, 2024

Znamy pierwszych jurorów konkursu animacji Ars Independent 2015

Autor:

|

25 maja 2015

|

Znamy pierwszych jurorów konkursu animacji Ars Independent 2015

Ars Independent Festival 2015 zdradza kolejnych gości i jurorów tegorocznej edycji. W jury konkursu animacji zasiądą ubiegłoroczni laureci festiwalu: Paweł Dębski („Drwal”, 2012) oraz Robbe Vervaeke („Norman”, 2013).

Katowicki festiwal filmu, animacji i gier wideo zaprasza w tym roku do jury konkursu Czarny Koń Animacji młodych i utalentowanych autorów, nagrodzonych w latach ubiegłych podczas konkursu Czarny Koń Animacji.

Na Śląsk przyjadą:
Paweł Dębski – reżyser, scenarzysta, operator i montażysta, autor m.in. krótkometrażowej animacji „Drwal”. Nagradzany na festiwalach filmowych od Los Angeles po Hiroszimę. Współpracował z legendą polskiej animacji, Piotrem Dumałą, przy jego najnowszym filmie „Hipopotamy”.

Robbe Vervaeke – belgijski filmowiec i artysta wizualny, eksperymentujący na pograniczach animacji i malarstwa olejnego. Debiutancki „Norman” uhonorowany został m.in. podczas największego na świecie festiwalu animacji w Annecy. Na co dzień prowadzi szkicownik, w którym rysuje napotkane przypadkowo osoby.

– Ars Independent to festiwal debiutujących autorów, skierowany przede wszystkim do młodych. Wierzymy, że nowe pokolenie animatorów, ze świeżym spojrzeniem, wniesie w konkurs poszukiwanego przez nas ducha Czarnego Konia – komentuje Bartek Sołtysik, koordynator promocji.

Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca. Reżyserzy krótkometrażowych animacji powalczą o tytuł i statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro.

Warto również dodać, że 2 czerwca wystartuje przedsprzedaż karnetów festiwalowych w promocyjnych cenach!
Ars Independent Festival 2015 odbędzie sie w dniach 22-27 września. Wydarzenie organizowane jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i odbywa się w ramach obchodów 150-lecia Katowic.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
CHŁOPIEC I ŚWIAT (Brazylia 2013), reż. Alê Abreu
Wielki finał O!PLA 2015 > 27 – 31 maja, Łódź

Wielki Finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA odbędzie się w dn. 27 - 31 maja 2015 w kilku łódzkich...

Zamknij