Friday, Jan. 27, 2023

Znamy zwycięzców Grolsch Film Works!

Autor:

|

18 kwietnia 2012

|

„23:23”, „Zielony”, „Przypadek Cyryla B.” i „Zgrolschenie” – to tytuły zwycięskich filmów w ramach konkursu filmowego dla amatorów i profesjonalistów Grolsch Film Works. Każdy z projektów jest 45-sekundową, indywidualną interpretacją przesłania Grolscha „Życie to sztuka wyboru – Choose interesting”. Czwórka młodych, zdolnych filmowców udowodniła, że jedynymi „ograniczeniami” są wyobraźnia i kreatywność. A te przecież… nie mają granic.

 

Piotr Wancerz, autor zwycięskiego filmu pt. „23:23” otrzymał czek w wysokości 20 000 złotych, a Renata Gąsiorowska, autorka niebanalnego „Zielonego” wyjechała z Krakowa z nagrodą
w wysokości 10 000 złotych. Czeki o wartości 5 000 złotych każdy trafiły zaś do Daniela Chylińskiego, za trzeci zwycięski film „Przypadek Cyryla B.” oraz do Pawła Soji – laureata nagrody publiczności za „Zgrolschenie”.

 

 

Tegoroczna edycja konkursu filmowego Grolsch Film Works, odbywająca się w ramach festiwalu OFF PLUS CAMERA, okazała się płodna w kreatywne zgłoszenia. Organizatorzy otrzymali 139 filmów, z czego 113 spełniających wymogi regulaminowe. Były one uważnie oglądane i oceniane przez twórcze jury konkursu: producenta Kacpra Sawickiego, reżysera i operatora Grzegorza Kuczeriszkę oraz wokalistę i muzyka Czesława Mozila. Jurorzy zdecydowali o wyborze trzech zwycięzców, zaś nagrodę publiczności przyznali internauci.

 

„Zwycięzcy konkursu filmowego Grolsch Film Works udowodnili, że podążanie tą samą ścieżką, co inni jest bezpieczne, ale nigdy nie doprowadzi do niczego nowego, odkrywczego. „Choose interesting” to właśnie sztuka wyboru. Nasi laureaci pokazali własną, twórczą drogę, bez oglądania się na innych. Wierzymy, że przyznane przez Grolscha środki pozwolą Piotrowi, Renacie, Danielowi i Pawłowi na dalszy rozwój i szlifowanie talentu”. – powiedział Tomasz Kanton, Brand PR Manager.

 

„Ludzie kreatywni potrafią zobaczyć więcej i poprowadzić swoje myślenie mniej udeptaną ścieżką, albo lepiej – udeptać nową. Każdy z nas ma przywilej unikalnego widzenia rzeczywistości i trzeba dostrzec w tym potencjał. Inspiracją może być wszystko dookoła. Jednym słowem – miejmy oczy i uszy otwarte na świat! Tak jak zwycięzcy tegorocznej edycji Grolsch Film Works, od których wiele możemy się czerpać”. – dodał producent Kacper Sawicki, członek jury.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziewczyny i Chłopacy – premiera

  Grupa Filmowa na czele z Michałem Łukowiczem, twierdząc, że polskie młode kino istnieje tylko formalnie, postanowiła wziąć się do...

Zamknij