Sunday, Oct. 1, 2023

Zrzuta na Oblitus: Rise of the Forgotten

Autor:

|

20 lutego 2016

|

Zrzuta na Oblitus: Rise of the Forgotten

O tej produkcji pisaliśmy już na początku tego roku. Dla przypomnienia, fabuła filmu opiera się na historii z dnia 8 grudnia 1944 roku. Amerykanie wkraczają do Niemiec i trwa bitwa o dolinę rzeki Rur. Od 6 dni 116 pułk piechoty bezskutecznie próbuje zdobyć Sportplatz oraz Gut Hasenfeld na obrzeżach miasta Jülich. Ataki coraz bardziej przypominają próby przebicia muru głową, dlatego dowódca 29 Dywizji Piechoty postanawia zastąpić wyczerpany 116 pułk świeżymi siłami 115 pułku.

Inspiracją do stworzenia tego projektu była scena lądowania w Normandii z filmu Stevena Spielberga pt. „Szeregowiec Ryan”. Film docelowo trwać będzie nie więcej niż 15 min i ma to być swoisty wstęp do produkcji pełnometrażowego filmu wojennego.

Od pewnego czasu w serwisie PolakPotrafi.pl trwa zbiórka na ten projekt. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
1313696528-rode_blimp_big
Lekcja 12 – Usłysz swoją historię – poradnik dotyczący dźwięku

Dzisiaj do naszego kursu filmowca niezależnego trafiła 12 już lekcja, która tym razem będzie rozwijać temat dźwięku w filmie. Bardziej...

Zamknij