Tuesday, Feb. 7, 2023

10 000 złotych na festiwalu filmowym MUVISH.COM FEST

Autor:

|

7 sierpnia 2011

|

 

1 sierpnia ruszyły zgłoszenia do II edycji konkursu kina niezależnego, w którym zwycięzców wybierają wyłącznie internauci. Zwycięzca Grand Prix otrzyma 10 000 złotych.

 

Filmy konkursowe można przesyłać przez serwis muvish.com do 30 sierpnia, a ich zgłoszenie nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nie ma również ograniczeń związanych z techniką realizacji, długością filmów oraz datą ich powstania. Swoje produkcje można zgłaszać w kategoriach:

 • * fabuła,
 • * animacja,
 • * dokument,
 • * etiuda artystyczna.

 

W każdej z nich przyznana zostanie nagroda w wysokości 1 000 złotych.

 

Pierwsza edycja festiwalu, zakończyła się w marcu tego roku, a nagrodę Grand Prix otrzymał Paweł Jóźwiak-Rodan za film „OSIEM9”. W pierwszej odsłonie MUVISH.COM FEST wystartowało 30 filmów, choć dyrektor festiwalu Jakub Boguski nie kryje, że obecnie aspiracje są o wiele wyższe. „MUVISH.COM ma być miejscem spotkań twórców i widzów kina niezależnego. Szacuje się, że w Polsce powstaje co najmniej 200-300 filmów offowych, dlatego chcielibyśmy udostępniać widzom jak największą ich część. Pierwsza edycja pozwoliła nam zdobyć liczną publiczność. Teraz, chcemy bezpłatnie i na bieżąco udostępniać internautom wszystko to, co najciekawsze w polskim kinie niezależnym.”

 

 

Serwis MUVISH.COM jest platformą, na której niezależni twórcy mogą bezpłatnie prezentować swoje produkcje. Co więcej, dzięki funkcji komentarzy mogą dowiedzieć się, co naprawdę o ich obrazach sądzi publiczność. „Niezależni artyści mają niewielkie szanse na pokazanie swoich filmów w telewizji lub w kinach, mimo że wielu z nich zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach. Wynika to z komercjalizacji multipleksów oraz nadawców. MUVISH.COM pozwala filmowcom nie tylko zaprezentować się publiczności, ale także, dzięki formule konkursu, zdobyć pieniądze na kolejne projekty” – podsumowuje Jakub Boguski.

 

Rolę jurorów pełnią zarejestrowani w serwisie internauci, dzięki czemu MUVISH.COM skupia miłośników i współtwórców kina niezależnego w Polsce, a nie przypadkowe osoby.

 

„W polskim kinie offowym coś w końcu drgnęło. Powstają nowe inicjatywy, a organizowane warsztaty i festiwale są na coraz wyższym poziomie. MUVISH.COM wpisuje się w ten trend – łączy widzów i twórców w internecie. Jestem bardzo ciekawy, jakie filmy pojawią się w tej odsłonie konkursu“ – powiedział Paweł Jóźwiak-Rodan, laureat Grand Prix pierwszej edycji MUVISH.COM FEST.

 

Za zgodą twórców zgłoszone filmy mogą być oglądane na MUVISH.COM także po festiwalu. Obecnie można zobaczyć większość obrazów, które brały udział w zakończonym już konkursie. Co więcej, serwis zyska nowe funkcjonalności oraz wygląd graficzny.

 

Informacje o MUVISH.COM FEST

 • * Filmy można zgłaszać do jednej z czterech kategorii: dokument, fabuła, animacja, etiuda artystyczna.
 • * Nie narzucamy ograniczeń związanych z techniką, długością filmu oraz datą jego powstania.
 • * Zgłoszenia można dokonać po założeniu konta na portalu lub po zarejestrowaniu się przez konto na Facebooku.
 • * Zwycięzców wyłaniają internauci.
 • * W każdej kategorii można wygrać 1 000 zł.
 • * Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł.
 • * Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2011 roku.
 • * Od 31 sierpnia do 31 października trwa głosowanie internautów.
 • * Wszystkie filmy są chronione przed kopiowaniem.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mikrofony i ich rodzaje

  Dzisiaj oferujemy Wam ciekawy artykuł, który zapewne odpowie zapotrzebowaniom niezależnych ekip filmowych, zastanawiających się nad zakupem sprzętu audio. Polecamy...

Zamknij