Friday, Sep. 29, 2023

100 000 zł czeka na niezależnych

Autor:

|

1 marca 2012

|

 

Aż 5 konkursów – tyle atrakcji przygotowała dla Was platforma idfilm.pl, która działa pod patronatem festiwalu OFF Plus Camera.

W konkursach udział może wziąć każdy. Jedyne wymogi to: telefon komórkowy, aparat fotograficzny lub kamera wideo i… talent. Można zgłaszać gotowe filmy lub podjąć wyzwanie i realizować filmy na tematy zadane przez fundatorów nagród, a nawet zgłosić sam pomysł na film i zdobyć na nie niego pieniądze.

 

ZASADY KONKURSÓW:

 

W konkursie BIERZCIE I KRĘĆCIE uczestnicy mają do wyboru 3 kategorie: TY PLUS FESTIWAL, ALLEGRO SHORT FILM i RELACJA Z WYDARZENIA. W każdej z nich nagrodą są 3000 USD.

 

TY PLUS FESTIWAL – organizowany pod patronatem operatora sieci Plus – to konkurs spotów reklamowych promujących festiwal OFF PLUS CAMERA. Przyjmowane są filmy nakręcone wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego o czasie nie przekraczającym 30 sekund. Konkurs ma III-etapową formułę – styczeń, luty, marzec. Po zakończeniu każdego etapu jury wybierze najlepszy film danego miesiąca, który walczyć będzie o nagrodę główną.

 

W kategorii ALLEGRO SHORT FILM można zgłaszać filmy o dowolnej tematyce, nakręcone telefonem komórkowym, aparatem lub kamerą (czas trwania do 10 minut). RELACJA Z WYDARZENIA nie ma ograniczeń ani tematycznych, ani technicznych. Za pomocą platformy Kontakt24 należy zgłaszać relację nakręconą z dowolnego zdarzenia, którego jest się świadkiem. Termin nadsyłania zgłoszeń obydwu kategorii upływa 23 marca.

 

GROLSCH FILM WORKS

Konkurs skierowany przede wszystkim do twórców, którzy mają… nieszablonowe podejście do „zadanego tematu”. Jego hasło brzmi: „Życie to sztuka wyboru – choose interesting”. Do wygrania aż 4 nagrody o łącznej kwocie 40 000 PLN: I miejsce – 20 000 PLN, II – 10 000 PLN, III – 5 000 PLN oraz nagroda publiczności – 5 000 PLN. Do konkursu przyjmowane są filmy nakręcone za pomocą kamery lub aparatu fotograficznego, których czas nie przekracza 45 sekund. Termin nadsyłania filmów do 21 marca.

 

POWIEDZ A…

Konkurs, któremu patronuje marka Mercedes. Do konkursu przyjmowane są spoty reklamowe prezentujące nowe oblicze Mercedes. Reklamy zrealizowane za pomocą kamery, aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego (czas trwania do 60 sekund), należy przesyłać w terminie 23.01-23.03. Do wygrania 10 000 PLN oraz… Mercedes na tydzień!

 

Warto? Głupie pytanie! Więcej na ten temat tutaj.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oddech od Fotoplastykonu

  Czeka nas krótka przerwa od Fotoplastykonu, czyli audycji Piotra Rzepki skierowanej do filmowców i nie tylko. W związku z...

Zamknij