Sunday, Apr. 21, 2024

12. edycja Dominikańskiego Festiwalu Filmowego “Slavangard”

Autor:

|

19 stycznia 2018

|

12. edycja Dominikańskiego Festiwalu Filmowego “Slavangard”

Slavangard to piękna inicjatywa, o której dowiedzieliśmy w sumie dopiero w tym roku, a przecież informujemy o 12 edycji tego wydarzenia. Jak wspominają sami organizatorzy, festiwal jest skierowany głównie do amatorów, ma na celu rozwijanie kultury filmowej w środowiskach chrześcijańskich i promocję kina jako formy integracji lokalnych wspólnot. Centrum festiwalu stanowi konkurs filmów krótkometrażowych, ale w planie są również wystawy i warsztaty dla początkujących filmowców. Co roku organizatorzy proponują twórcom zmierzenie się z podanym hasłem i zaprezentowanie swoich prac na ekranie największego krakowskiego kina.

Do udziału w Konkursie Filmowym można zgłaszać autorskie filmy krótkometrażowe, zrealizowane po dniu 01.08.2017 r. i niepublikowane w Internecie do czasu zakończenia Festiwalu (20 maja 2018). Zgłoszony film nie może trwać dłużej niż 8 minut. Produkcja musi nawiązywać do hasła Festiwalu pt. „Oto Człowiek”. Konkurs ma charakter ogólnopolski i skierowany jest w szczególności do członków wszystkich duszpasterstw, wspólnot i instytucji chrześcijańskich w Polsce oraz do twórców indywidualnych.

Organizator pobiera opłatę 20 złotych za zgłoszenie filmu do Konkursu Filmowego w przypadku zakwalifikowania filmu do Finału Konkursu. Filmy zgłaszane są do Konkursu Filmowego w trzech kategoriach:

  • Film Fabularny;
  • Film Dokumentalny;
  • Animacja/Film Eksperymentalny.

Zgłaszanie filmów do Festiwalu obejmuje okres od dnia 1 lutego 2018 roku do dnia 1 kwietnia 2018 roku. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
okfa_czekamy na filmy_fb640x960_1
Kręćcie, 64. OKFA czeka na filmy

Do 13 kwietnia 2018 r. można zgłaszać filmy na 64. OKFA - Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Henryka Kluby, organizowany...

Zamknij