Saturday, Sep. 23, 2023

12 Przegląd Filmów Amatorskich w Łapach

Autor:

|

26 listopada 2015

|

12 Przegląd Filmów Amatorskich w Łapach

Dom Kultury w Łapach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina amatorskiego, autorów filmów do uczestnictwa w 12. Przeglądzie Filmów Amatorskich. Impreza odbędzie się 5 grudnia 2015 roku w sali Domu Kultury. Startujemy o godzinie 15:00.

Do konkursu zgłoszono 76 tytułów. W tym 16 animacji, kilka teledysków, 14 filmów dokumentalnych, pozostałe to produkcje fabularyzowane. Wiek autorów filmów to przedział od 14 do 66 lat, najczęściej jest to rocznik 80-90. Filmy oceniać będą: Dariusz Szada-Borzyszkowski scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, Jerzy Kalina reżyser, dziennikarz, Jerzy Barańczuk instruktor fotografii w Domu Kultury.

Komisja po wstępnej selekcji ocenie jury przedstawiła 42 produkcje, spośród których wybrane i nagrodzone zostaną trzy filmy. Niezależnie oceniać będą także przedstawiciele samorządów łapskich szkół. Także w dniu konkursu można będzie zagłosować na najlepszą produkcję wysyłając sms o treści FXX gdzie (XX) to ID filmu wg informacji opublikowanej na stronie kino.dklapy.pl.
Filmy to najczęściej próba obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, próba przeniesienia na ekran emocji, to ekranizacja ciekawej historii.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Truposz poster
Złapane w sieci #197 – DEAD MAN (1995)

Tworzenie filmów jest niezwykle ryzykowną zabawą, zwłaszcza jeśli mamy zamiar przeciwstawić się jakimś szeroko znanym ideom. Przykładowo gdybyśmy nakręcili Dziki...

Zamknij