Sunday, Apr. 21, 2024

13. Multimedia Happy End w Częstochowie– można zgłaszać już filmy

Autor:

|

7 maja 2015

|

13. Multimedia Happy End w Częstochowie– można zgłaszać już filmy

Organizatorzy najbardziej optymistycznego festiwalu filmowego w Polsce zapraszają już po raz trzynasty wszystkich filmowców-optymistów do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym.

13. Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych odbędzie się w dniach 21–24 października 2015 r. w Częstochowie. To będzie pierwsza edycja w Częstochowie, do której festiwal przenosi się w tym roku z Rzeszowa. Projekcje konkursowe będą miały miejsce w Ośrodku Kultury Filmowej „Iluzja”. Uroczysty finał zaplanowany jest w Filharmonii Częstochowskiej.

To święto pozytywnego kina gromadzi co roku tysiące widzów oraz wielu artystów, którzy zjeżdżają się z całego kraju. Festiwal w swej szerokiej formule mieści zarówno filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. Warunek jest jeden: muszą być optymistyczne.

- Optymistyczny, nie zawsze oznacza komedię – podkreśla Piotr Żukowski, Dyrektor Mutliemdia Happy End – Na naszym festiwalu pokazujemy często filmy pozornie smutne, wzruszające, ale zawierające pozytywne przesłanie. Takie, po których widz wychodzi z kina z uśmiechem na twarzy, nawet jeśli ma łzy w oczach.

Filmy jak zwykle oceni publiczność. Laureat Grand Prix dostanie czek na 3 000 zł od sponsora tytularnego, Multimedia Polska. Twórcy najlepszych obrazów otrzymają statuetki Złotych Ryb.. Grand Prix, zeszłorocznego 12 Multimedia Happy End zdobył film fabularny pt. „Kemping” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego.

Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty filmowe, które odbędą się Centrum Promocji Młodych, pokazy specjalne, spotkania z twórcami oraz seans filmowy dla dzieci Happy End Dzieciom. Nagrodzone filmy są prezentowane na pokazach pofestiwalowych w całej Polsce.
Filmy można zgłaszać do 1 sierpnia 2015 roku. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.happyend.multimediaoff.pl.

Multimedia Happy End powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego multimediaOFF, który jest realizowany przez ogólnopolskiego operatora kablowego Multimedia Polska. Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Festiwal powstaje przy wsparciu finansowym Miasta Częstochowa. Organizatorem imprezy jest Fundacja Obrazy bez Granic, a producentem Studio Filmowe Exd’Art – obrazy bez granic.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
18 Cropp Kultowe
Krew, flaki i nagie biusty. Trailery filmów klasy B.

Dawid Gryza wziął sobie do serca swoją misję szerzenia popularności dziwnego kina, które przy pierwszym, drugim i każdym kolejnym zderzeniu...

Zamknij