Saturday, Sep. 23, 2023

13. Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2016 – Wyniki

Autor:

|

6 grudnia 2016

|

13. Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2016 – Wyniki

3 grudnia 2016 r. odbył się 13. Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2016. Jury w składzie: Jerzy Kalina (reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarz), Agata Chwaszczewska (studentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Radia i telewizji w Katowicach), Jerzy Barańczuk (instruktor fotografii w Domu Kultury) postanowiło jednogłośnie przyznać pierwszą nagrodę za film „Alegoria ekologiczna czyli Leokadii i Ildefonsa łyp wstecz” w reżyserii Tomasza Pawlaka za trafny komentarz współczesności, świeżość, dowcip oraz sprawną realizację.
Drugie miejsce przyznano filmowi „Efekt domina” w reżyserii Mikołaja Wróbla za profesjonalne przedstawienie aktualnych problemów społecznych w rodzinie i w szkole.
Trzecią nagrodę za film „Cofnąć czas na Karskiego” Kamilowi Adamowi Janko za zaangażowanie oraz ogromne twórcze działanie społeczności, które dało efekt profesjonalnego filmu fabularnego.
Ponadto jury wyróżniło film „Słowa” Michała Domaszewskiego za wiarę w czarno-białą wolność.
Młodzieżowe jury wyróżniło film „Evviva larte” Pawła Ciechońskiego.
Nagroda Publiczności trafi do Ryszarda Ferenca za film „Koniec spania”.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
fr1
FFFFkręć się, czyli V edycja Fresh Form Film Festiwal!

17 marca 2017 roku o godzinie 17.00 odbędzie się V edycja ogólnopolskiego festiwalu filmowego! Jest to konkurs organizowany przez uczniów...

Zamknij