Monday, Dec. 5, 2022

14 Festiwal Filmowy w Kochanowskim 18-19.03.2016

Autor:

|

16 lutego 2016

|

14 Festiwal Filmowy w Kochanowskim 18-19.03.2016

Ciemna, gwiaździsta noc. Na horyzoncie widać tylko piasek, nagie, rdzawoczerwone skały i kaktusy. Wszechobecną ciszę przecina wycie kojotów. Nagle w zasięgu wzroku pojawia się samotna postać na koniu. Zbliża się, wzbijając w powietrze kłęby kurzu – to Szeryf kłusuje na swoim mustangu. Złota odznaka błyska z jego kapelusza. Powoli wyciąga rewolwer i strzela trzy razy w powietrze, po czym zachrypniętym głosem mówi: „Sokole Oko, mam dla ciebie zadanie. Pora rozpocząć Festiwal Filmowy!“ .
Cóż, z Szeryfem się nie dyskutuje, Sokole Oko grzecznie chwyta więc za kamerę i rozpoczyna pracę nad filmem, który przyniesie im sławę i majątek, wedle rozkazu. Niestety, dziś prawdziwych kowbojów już nie ma – Szeryf to tak naprawdę reżyser, Sokole Oko – kamerzysta, kaktusy były gumowe, a kojoty zmyślone. Rewolwerów też nie mieli – to tylko rekwizyty, dzięki którym młodzi artyści kręcili swój najnowszy hit.

Tak, Festiwal niewątpliwie się zbliża, więc pora sięgnąć po kamerę, a jeśli nie, to przynajmniej wgłąb szafy po swój kowbojski kapelusz oraz apaszkę w kaktusy i przygotować się na najdziksze doznania filmowe. 18 i 19 marca zapraszamy do XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, przy ulicy Wiktorskiej 99 koniecznie z własnym popcornem i dobrym humorem – 14. Festiwal Filmowy przywita was z otwartymi ramionami!

Młodzi artyści będą mogli zaprezentować swoje filmy dużej publiczności. Ich dzieła będą oceniane przez profesjonalne jury, wśród którego znajdą się uznane postaci ze świata kina. Dla obu stron będzie to doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów czy otworzenia się na nowe idee. Miłośnicy kina mają zapewnioną dwudniową rozrywkę na wysokim poziomie a także nowe, ciekawe doświadczenia. Także ci, którzy nie odnajdują siebie w poprzednich grupach, ale są zwolennikami wydarzeń kulturalnych oraz chcieliby spędzić marcowy weekend w towarzystwie interesujących i otwartych ludzi, na pewno się nie zawiodą.

Filmy będą oceniane w 6 kategoriach:
* Grand Prix Festiwalu
* najlepsza reżyseria,
* najlepszy montaż,
* najlepszy scenariusz,
* najlepsze zdjęcia

Zostanie również przyznana nagroda Publiczności oraz wyróżnienia specjalne.
Filmy nie muszą nawiązywać do tematu przewodniego Festiwalu.
Po więcej informacji zapraszamy na fanpage: facebook.com/ffkochanowski
oraz stronę internetową: festiwalfilmowy.com
Zapraszamy!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
okfa1
62. OKFA czeka na Wasze filmy

Do 25 kwietnia 2016 r. można zgłaszać filmy na 62. OKFA - Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Henryka Kluby, organizowany...

Zamknij