Thursday, May. 23, 2024

228 filmów na tegorocznym O!PLA

Autor:

|

2 marca 2015

|

228 filmów na tegorocznym O!PLA

Na III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA zgłoszono w tym roku rekordową liczbę aż 228 filmów (w 2013 było ich 100, zaś w 2014 – 127)! Po długiej i skrupulatnej selekcji, do Konkursu Głównego wybrane zostały 94 filmy (z lat 2013-2015), które zostaną wystawione na ocenę ogólnopolskiej publiczności w 51 miejscowościach (47 miastach i 4 wsiach). W konkursie TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! weźmie udział 19 filmów, które oceniać będą młodzi i najmłodsi widzowie z 29 miejscowości! Trzecia O!PLA rozpocznie się dokładnie za miesiąc – 21 marca 2015 i potrwa do końca maja!

W tym roku Konkurs Główny, w którym jedynymi Jurorami są widzowie biorący udział w ogólnopolskich projekcjach, podzielony został na 6 kategorii. Najliczniej obsadzona jest kategoria ANIMOWANY WIDEOKLIP (24 realizacje). W kategorii ANIMOWANA FRASZKA znalazło się 19 miniatur (z 79 zgłoszonych!). W kategorii SZKOLNEJ – 18 prac, w tym z Krakowa (ASP), Łodzi (Szkoła Filmowa i ASP), Olsztyna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Poznania (Uniwersytet Artystyczny), Supraśla (Liceum Plastyczne), Torunia (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Warszawy (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych). W kategorii OFF + WARSZTAT znalazło się 14 filmów. W kategorii STUDYJNEJ – 10, zaś w nowej kategorii FORMANIMY – 9 realizacji.

Kategoria TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! podzielona została na dwie podkategorie: PRZEDSZKOLNĄ (9 tytułów) i WCZESNOSZKOLNĄ (10 tytułów).

​​FILMY W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH: https://polskaanimacja.wordpress.com/konkurs/

MAPA O!PLA 2015: https://polskaanimacja.wordpress.com/mapa-opla-2015/

Na O!PLA najważniejszymi nagrodami są statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka, od samego początku festiwalu zapewniane przez TISSOTOYS. Ponadto przyznawane są Wyróżnienia oraz liczne nagrody pozaregulaminowe, m.in. zaproszenia poza selekcją do konkursów zaprzyjaźnionych festiwali (ANIMOCJE, OPOLSKIE LAMY, STOPTRIK), czy regularna kinowa dystrybucja zapewniana przez SPECTATOR.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
new crime city los angeles 2020
Złapane w sieci #177 – NEW CRIME CITY: LOS ANGELES 2020 (1994)

Miasto, którym rządzi zło, grzech i przestępstwo. Brzmi znajomo? Nie, nie chodzi o Sin City ;). Paradoksalnie mowa o mieście...

Zamknij