Friday, Jan. 27, 2023

3. Otwarty Konkurs Filmów Amatorskich

Autor:

|

19 kwietnia 2014

|

3. Otwarty Konkurs Filmów Amatorskich

W umiejętności filmowe warto inwestować od najmłodszych lat, dlatego chwała tym, którzy postanawiają organizować festiwale filmowe dla dzieci i młodzieży. Takim festiwalem bez wątpienia jest 3. Otwarty Konkurs Filmów Amatorskich, który towarzyszy 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci. Hasło tegorocznej edycji nawiązuje do filmu Krzysztofa Gradowskiego „Akademia Pana Kleksa”, którego 30. rocznica premiery kinowej będzie obchodzona w trakcie Festiwalu i brzmi „W sennym lusterku Pana Kleksa”.

Organizatorzy zapraszają filmowców amatorów do 16-go roku życia do spojrzenia w Senne Lusterko Pana Kleksa! Pamiętacie lusterko, przez które Pan Kleks mógł zajrzeć w sny każdego z uczniów Akademii? Tym lusterkiem może dziś być film, który stworzycie sami lub w zespole. Interpretację tematu konkursu – jak zawsze – organizatorzy pozostawiają Waszej wyobraźni. Filmy mogą być wykonane w dowolnej technice, jednak nie powinny trwać dłużej niż 20 minut.

Zgłoszenia przesyłajcie do 23 maja br. Wybrane filmy zostaną pokazane w specjalnym paśmie podczas 7. edycji Festiwalu, który odbędzie się w dniach 22-26 czerwca br. w Krakowie i innych miastach Południowej Polski. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin, karta zgłoszeniowa i oświadczenie opiekuna są dostępne na stronie Festiwalu: www.ffdd.pl.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZŁOTY 1
Bytom Film Festiwal – trwa nabór

Na mapie festiwali niezależnych warto zwrócić uwagę na Bytom. 19 września rozpocznie się tam pierwsza edycja ogólnopolskiego festiwalu filmowego Bytom...

Zamknij