Saturday, Feb. 4, 2023

51 punktów na mapie O!PLA 2015!

Autor:

|

19 lutego 2015

|

51 punktów na mapie O!PLA 2015!

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2013) odbyła się w 21 miejscowościach („20 miastach i Pacanowie”). Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Edycja trzecia już na starcie miała więc poprzeczkę zawieszoną wysoko. Ale O!PLA nie byłaby sobą, gdyby jej nie przeskoczyła! Organizatorzy z nieukrywaną dumą ogłaszają, że III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji odbędzie się w 51 miejscowościach (47 miastach i 4 wsiach)!

Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim konsekwentnym  odzyskaniem kontaktu i (od)budowaniem relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską. Podstawą Festiwalu jest konkurs najnowszej polskiej animacji dla widzów dorosłych (16+) przeprowadzony w 6 kategoriach: STUDYJNEJ, SZKOLNEJ, OFF, ANIMOWANY WIDEOKLIP, ANIMOWANA FRASZKA i FORMANIMY. Nowością będzie konkurs polskich animacji dla dzieci - TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!, przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych, z dziećmi jako Jurorami. Festiwal O!PLA ma prawdopodobnie największe Jury na świecie, ponieważ należą do niego wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach. W ramach O!PLA przyznawane są statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka ufundowane przez TISSOTOYS, a także liczne nagrody pozaregulaminowe.

Oficjalna strona O!PLA: www.polskaanimacja.pl

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
zd
„Zabite drzewo” zbiera środki

Czuć wiosnę w powietrzu, ponieważ coraz częściej mamy informacje o  nowych projektach filmowych, które czekają na wsparcie potencjalnych koproducentów. Dzisiaj...

Zamknij