Sunday, Apr. 21, 2024

67. OKFA czeka na zgłoszenia!

Autor:

|

14 kwietnia 2021

|

67. OKFA czeka na zgłoszenia!

Jeszcze do 20 kwietnia 2021 r. można zgłaszać filmy na 67. OKFA – Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Henryka Kluby, organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Można zgłosić filmy o dowolnej tematyce. Organizator nie narzuca autorom żadnych ograniczeń tematycznych i gatunkowych.
Czas projekcji filmów zgłoszonych do Konkursu nie może przekroczyć 30 minut. Jeden autor może zgłosić nie więcej niż dwa filmy w danej edycji Konkursu.

Filmy zakwalifikowane do Konkursu głównego oceniane będą przez powołane przez Organizatora profesjonalne Jury w następujących kategoriach:

  • film niezależny (produkcje zrealizowane przez twórców profesjonalnych),
  • film amatorski (produkcje zrealizowane przez twórców nieposiadających kierunkowego wykształcenia),
  • film studencki (produkcje zrealizowane przez studentów szkół filmowych i innych uczelni artystycznych bez względu na stopień udziału uczelni w realizacji zgłaszanej produkcji).

Na zwycięzcę w każdej kategorii czeka Grand Prix w wysokości 5000 zł.

O dopuszczeniu filmów do Konkursu głównego zdecyduje Komisja Kwalifikacyjna. Lista filmów będzie dostępna najpóźniej od 30 kwietnia na stronie internetowej Konkursu okfa.ckis.konin.pl

OKFA odbędzie się w dniach 3-6 czerwca w CKiS – DK Oskard w Koninie. Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia Festiwalu w formule hybrydowej lub wirtualnej, jeśli obostrzenia wynikające z pandemii uniemożliwią stacjonarną realizację wydarzenia.

Ważne informacje znajdziecie w regulaminie.
Regulamin i formularze: www.okfa.ckis.konin.pl

Organizator: CKiS w Koninie
Partner honorowy: Federacja Niezależnych Twórców Filmowych
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Światowa Unia Filmu Niezależnego UNICA
Patronat artystyczny: Szkoła Filmowa w Łodzi

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Plakat animacja
Konkurs na film animowany

Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w Konkursie na film animowany „Twierdza przy Czerniakowskiej w czasie Powstania...

Zamknij