Wednesday, Jul. 24, 2024

8. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych

Autor:

|

25 czerwca 2013

|

8. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych

Trwa nabór prac na 8. edycję Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych. Kolejny raz filmowcy, profesjonaliści i amatorzy, będą mieli okazję spróbować swoich sił w krótkiej formie filmowej i zmierzyć się z ograniczeniem jakim jest czas trwania filmu – 1 MINUTA. Główne kryterium konkursu to pomysłowość, każdy ma szansę zdobyć główną nagrodę, niezależnie od technicznych umiejętności. Liczy się przede wszystkim kreatywność! Prace konkursowe można zgłaszać w 3 kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.

Jednomintówki 2013 nabór plakat

1 minuta to pozornie zaledwie krótkie mgnienie, filmy jednominutowe z poprzednich edycji festiwalu zadziwiają jednak różnorodnością przedstawianych historii, użytych technik i dostarczają ciekawych wizualnych wrażeń. Zamknięcie artystycznej wizji w 1 minucie wymaga dyscypliny i przemyślanej koncepcji, to wyzwanie – wyjdźcie mu na przeciw! Co roku jury i publiczność zaskakiwana jest niespodziewanymi zakończeniami, zabawnymi puentami czy tez nowatorskimi metodami wykonania filmu.

2 Gala Finałowa Centrum św. Jana Gdańsk 11 października 2012 na zdjęciu dyrektor NCK Lawrence Okey Ugwu Fot. Piotr Połoczański

Nabór zakończy się z dniem 20 sierpnia. Do tego czasu można zgłaszać prace konkursowe za pośrednictwem formularza on-line, który jest dostępny na stronie festiwalu www.jednominutowki.pl lub tradycyjna pocztą na nośniku zewnętrznym na adres Organizatora. W pierwszej kolejności prace są sprawdzane pod względem dopełnienia wymagań formalnych, następnie zostaną ocenione przez jednominutówkowe Jury, w składzie tegorocznej kapituły konkursowej zasiądą Jurek Rados, Bogna Burska oraz Maciej Cuske. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 45 najlepszych filmów jednominutowych, które znajda się w finałowej selekcji oraz przyzna w poszczególnych kategoriach I i II nagrody oraz wyróżnienia.

1 Gala Finałowa Centrum św. Jana Gdańsk 11 października 2012 Fot. Piotr Połoczański

Gala finałowa z uroczystym wręczeniem nagród oraz projekcja finałowej selekcji filmów odbędzie się 10 października o godz. 19.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku. W listopadzie jednominutowki ruszą w doroczne tournee festiwalowe po Polsce, które potrwa do końca roku. Szukajcie ich w swoim mieście!

Na zwycięzców czekają nagrody:

♦ w kategorii „fabuła”:
I nagroda – 3 000 zł,
II nagroda – 2 000 zł,

♦ w kategorii „mini dokument”:
I nagroda – 3 000 zł,
II nagroda – 2 000 zł,

♦ w kategorii „forma”:
I nagroda – 3 000 zł,
II nagroda – 2 000 zł.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie festiwalu. Zapraszamy również do odwiedzenia jednominutowkowego funpage’a.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
spermen donuyor
Złapane w sieci #97 – SUPERMAN DONUYOR (1979)

"Złapane w sieci" zaskakuje! Tym razem Dawid Gryza porywa nas w długą podróż do Turcji, której przewodnikiem będzie nie kto...

Zamknij