Monday, Jul. 15, 2024

9 edycja Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF

Autor:

|

5 marca 2013

|

9 edycja Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF

To już dzisiaj trzeci news na temat festiwalu filmów niezależnych – czegoś takiego jeszcze nie było! Do 17 maja 2013 roku trwa nabór filmów na 9 edycję Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF. Konkurs kilOFF skierowany jest do młodych, niezależnych i pełnych pasji twórców filmowych w wieku od 15 do 30 lat. Zgłaszać można wyłącznie filmy krótkometrażowe zrealizowane w dowolnej formie, technice i gatunku, nie przekraczające 30 minut.

Od 9 edycji do udziału w konkursie kilOFF organizatorzy zapraszają również studentów szkół filmowych. Idea festiwalu pozostaje przy promocji niezależnych działań twórczych, dlatego studenci kierunków filmowych nie mogą zgłaszać filmów szkolnych. Od tegorocznej edycji Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF szczególną uwagę przywiązywać będzie do procesów kształtujących wzajemną wymianę inspiracji między środowiskiem filmowym a środowiskami artystycznymi w naszym kraju. Kino jest sztuką – rozwój kina powinien uwzględniać przeobrażenia realizowane w każdej przestrzeni artystycznej. W konkursie kilOFF szczególnie mile widziani będą twórcy, którzy na co dzień realizują się w artystycznych działaniach bezpośrednio nie związanych ze światem filmu.

Regulamin konkursu oraz dokumenty wymagane do zgłaszania filmów dostępne na stronie kiloff.pl

Tegoroczna edycja odbędzie się w Katowicach w dniach 12-16 czerwca. Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
drzwi
3000 zł i Złote Framugi do zgarnięcia!

Jeszcze 6 dni zostało do zakończenia naboru filmów do VI edycji Festiwalu Filmowego DRZWI, która w tym roku przyozdobiona jest...

Zamknij