Monday, Jul. 15, 2024

Będzie „Dubel”

Autor:

|

28 czerwca 2012

|

Uwaga! Uwaga! Z największą przyjemnością chcemy Was poinformować o kolejnej rozbudowie oferty naszego serwisu. Już za tydzień w czwartek na łamach Kinoamatorskie.pl ruszy nowy dział zatytułowany „Dubel”.

Będzie to dział prowadzony przez naszą zapaloną Czytelniczkę „Kirę”. Na czym to wszystko będzie polegać? Otóż Kira co tydzień będzie wybierała jeden film z naszej bazy, który następnie zostanie przez nią zrecenzowany. Tak… Dobrze myślicie – właśnie Wasz film może trafić do recenzji! Nie istotne, czy dopiero go zgłosicie, czy zgłosiliście go rok temu. Oddajmy jednak głos autorce tego działu:

Kim jest Kira?

Nie jestem profesjonalistką, wciąż się uczę i nie boję się naprawiać popełnianych błędów. Nie życzę nikomu źle i wbrew polskiej mentalności nie oceniam niczego przez zazdrość. Interesuje się przede wszystkim filmem – nieważne czy to amatorskim, czy profesjonalnym. Charakteryzacja, dialogi, muzyka, scenariusze… Staram się poświęcać na to większość czasu.

Czego wymaga od filmów?

Od filmów wymagam najbardziej jednego – oryginalności. Uwielbiam, gdy film nie jest jedynie sieczką przeznaczoną dla mas, który oglądając pokazuje nam zaledwie pokaz umiejętności efektów specjalnych, czy gry aktorskiej. Dla mnie wyjątkowym zbiorem szybko lecących klatek, jest połączenie tego, co dobre dla oczu i uszu z indywidualnym, często realnym spojrzeniem na świat. Filmy są formą rozrywki dla tych, którzy go oglądają, a ciężką pracą dla twórców.

Jak będzie wyglądał dobór filmów do recenzji?

Nie ma jednego wyznacznika. Oglądam nowości, starocie, te krótkie i długie, gdy mam więcej czasu. Traktuje to zdecydowanie, jako formę nauki połączonej często ze świetną zabawą. Wybierając do swojego działu Wasze twórczości będę starała się, aby zróżnicować rodzaje gatunkowe. Czasem też, dobór będzie oparty o losowanie.

 

A więc pierwsza recenzja już za tydzień!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. Snake
    28 czerwca 2012 at 19:50

    Dziękujemy! Nie ukrywam, że mamy tu nadzieje na żywiołowe dyskusje autorów z recenzentką ;).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przegląd kina młodych twórców

  Już jutro w kinie Alchemia w Warszawie rozpoczyna się Przegląd „Kina Młodych Twórców”. W ciągu dwóch dni projektu jego...

Zamknij