Sunday, Apr. 21, 2024

Bochnia 1993 – o tym, jak sentyment przyciąga ludzi…

Autor:

|

19 listopada 2013

|

Bochnia 1993 – o tym, jak sentyment przyciąga ludzi…

Początek listopada… Wpadam na pomysł oddania starych kaset VHS do przerobienia na DVD. Robię to ze świadomością, że pośród szeregu prywatnych fragmentów znajduje się tam urywek przejazdu samochodem z kamerą po moim mieście. 17 listopada w niedzielę ok. 17.00 wrzucam film do Internetu, udostępniam go na Facebook’u. Godzinę później, film podłapuje lokalny portal informacyjny. W ciągu jednego dnia ponad 300 udostępnień. W poniedziałek film jest już tematem dnia dwóch głównych lokalnych portali informacyjnych, sypią się kolejne udostępnienia, rośnie liczba odwiedzin. Dzisiaj film trafił na główną stronę serwisu Wykop.pl. Po co to wszystko piszę, skoro nawet nie jestem autorem tego filmu? (Miałem wtedy 4 lata ;) )

Z dwóch powodów: Po pierwsze, czasem człowiek myśli, jak stworzyć film z mocnym efektem wirusowym i nie może nic wymyślić, prawda? Jak się okazuje, najlepsze rzeczy często wychodzą zupełnie przypadkiem, więc zachęcam Was do spontanicznych wrzutek. Po drugie: sentyment chyba zawsze będzie w modzie. Ludzie lubią wracać do starych czasów, zwłaszcza jeśli wiąże się to z powrotem do lat młodzieńczych.

A poniżej rzeczony film:

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Beware children at play poster
Złapane w sieci #115 – BEWARE! CHILDREN AT PLAY (1989)

Czytając kolejne odcinki cyklu "Złapane w sieci" ciągle zastanawiam się, jakie jeszcze dziwne filmy może wyciągnąć na światło dzienne Dawid...

Zamknij