Thursday, Jun. 13, 2024

Bytom Film Festiwal zbliża się wielkimi krokami

Autor:

|

3 września 2014

|

Bytom Film Festiwal zbliża się wielkimi krokami

Co wspólnego ma Bytom z czołowymi tytułami ostatnich lat? Kto z Bytomian ma wpływ na losy polskiego kina? Czy jest to miasto, które ukrywa bądź przyciąga utalentowanych Twórców?

Już 19-21 września w sentymentalnym dla miasta roku, podczas 760 rocznicy lokacji, będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele z powyższych pytań.
Wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Miłośników Bytomia we współpracy
z Bytomskim Centrum Kultury, jest kierowane do wszystkich bez względu na wiek. Pokazy filmów autorstwa m.in. Leszka Staronia i Mieczysława Szemalikowskiego podczas pierwszego i drugiego dnia Festiwalu, ukażą panoramę jeszcze przemysłowego Bytomia na przestrzeni lat.

Sekcja konkursowa sprawiła, że swoją uwagę zwróciło na Bytom kilkadziesiąt Twórców z całego kraju. Ich prace są mieszanką przeróżnych gatunków. Niektóre z nich to niszowe produkcje, w innych grają największe twarze polskiego kina. Jury w składzie Leszek Staroń, Mieczysław Szemalikowski i Jakub Pudełko wyselekcjonuje 10 najlepszych filmów, które zostaną wyświetlone i nagrodzone Bytomskimi Lwami w 5 kategoriach. Jedną z nagród przyzna Publiczność.
Dodatkową atrakcją Festiwalu będą spotkania z twórcami. Jednym z gości honorowych jest Andrzej Klamt. Reżyser skomentuje swój film Podzielona klasa.

Swoją wizytę zapowiedział także jeden z najważniejszych polskich reżyserów – Lech Majewski. Jego filmy to mocno przemyślane kompozycje, sięgające do korzeni sztuki. Podczas Bytom Film Festiwalu odbędzie się pokaz przedpremierowy jego najnowszego filmu Onirica – Psie Pole.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Będą odbywały się w Bytomskim Centrum Kultury. Obok pokazów filmowych przewidziane są również bloki warsztatowe z teorii i praktyki produkcji filmowej. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową Festiwalu www.bytomfilmfestiwal.org.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
piosenka
Piosenka wieczorową porą

26 września 2014 roku w sali widowiskowej Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie odbędzie się premiera filmu pt. "Kroniki zbrodni" (w...

Zamknij