Wednesday, Oct. 4, 2023

Czekamy na filmy do 20 listopada 2011

Autor:

|

16 listopada 2011

|

Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Łapa” – to prezentacja amatorskiej twórczości filmowej zrealizowanej na przestrzeni bieżącego roku przez miłośników kina amatorskiego.
Impreza jest cyklem spotkań z filmem krótkometrażowym, niskobudżetowym, wideoartem. Jest niekomercyjnym przedsięwzięciem ukierunkowanym na poznanie, kształcenie i rozwijanie kultury filmowej.

 

 

Istniejący od 2004 roku Przegląd Filmów Amatorskich Łapa był jedną z pierwszych inicjatyw filmowych w województwie podlaskim. Spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony twórców amatorów i widowni. Rokrocznie wzrasta liczba zgłaszanych produkcji z regionu. Członkami jury są osoby związane z filmem, także krzewiące amatorski ruch filmowy.

 

 

Podmiotem przeglądu są utwory zrealizowane przez twórców z całego kraju i spoza granic. Zgłaszane filmy poddawane są wstępnej selekcji i ocenie. Następnie prezentowane publicznie na dużym ekranie. Nagradzamy filmy wyróżnione przez jurorów i te zauważone przez publiczność. Do przeglądu dopuszczamy produkcje o dowolnej tematyce, nie trwające dłużej niż 20 minut.

 

Dotychczas zrealizowaliśmy siedem edycji tej imprezy. Do prac w jury zapraszani byli:
† Katarzyna Maciejko Kowalczyk (Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, Jerzy Kalina reżyser filmów dokumentalnych i dziennikarz, Blanka Zawada, Agnieszka Kowalczyk absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Paulina Roszkowska (krytyk filmowy), Marcin Łuczaj (redaktor FDB.PL,Maciej Mikołajczyk- absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Piotr Czaban (reporter TVN24), Jerzy Barańczuk (miłośnik sztuki i filmu, przedstawiciel Domu Kultury w Łapach).

 

W roku 2011 przegląd odbędzie się 3 grudnia. Projekcje konkursowe prezentowane będą od godziny 14 tej. Około godziny 19 tej przewidujemy ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Serdecznie zapraszamy autorów filmów do uczestniczenia w całej imprezie. Program projekcji ogłoszony będzie w dniu imprezy. Widzowie tradycyjnie będą mogli zagłosować na film, który ich najbardziej poruszy.

Dotychczas zgłoszono 22 produkcje m.in. z Łodzi, Gościejewa, Pielgrzymki, Warszawy, Przemyśla, Krakowa, Białegostoku, Maszewa, Wołomina i z Łap. Nadesłane filmy wyróżnia wyższy poziom realizacji technicznej materiałów. Tematyka, format, rodzaj prac jest mieszany od dokumentu po fabułę, animację i performance.

Organizator czyli Dom Kultury w Łapach przygotował wspaniałe nagrody: odtwarzacze HD, BD obsługujące najnowsze formaty audio i video w wysokiej rozdzielczości, przenośne pamięci od 32 gb. Zapraszamy. Wstęp wolny. Jeszcze do 20 listopada 2011 czekamy na wypełnione karty zgłoszeń i Wasze filmy. Więcej informacji i regulamin na stronie festiwalu.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyniki festiwalu Filmów Antydepresyjnych RELANIUM

  11 listopada w łódzkim kinie Cytryna wyłoniono zwycięzców Festiwalu Filmów Antydepresyjnych - RELANIUM. Oto wyniki.   I. miejsce -...

Zamknij