Thursday, May. 23, 2024

Death Smile – film niezależny pod patronatem Kinoamatorskie.pl

Autor:

|

9 marca 2013

|

Death Smile – film niezależny pod patronatem Kinoamatorskie.pl

Tomir Dąbrowski wraz z R.I.P. Pictures zgłosili do naszego serwisu 9 krótkometrażowych filmów. Jak się jednak dowiadujemy, przyszedł czas na pełny metraż! Death Smile, bo tak będzie nazywała się nowa produkcja, powstaje od grudnia 2012 roku. Będzie to pastisz klasycznego włoskiego horroru, czyli ś.p. „giallo” z dodatkiem czarnej komedii. Jak wspomina sam autor: „Fani gatunku na pewno docenią próbę oddania wierności charakterystycznych cech tego specyficznego kina.” A co z tymi, którym „giallo” nic nie mówi? „Wierzę, że docenią campowy look produkcji, stroje i wystroje w klimacie późnego Gierka/wczesnego Wałęsy.” - dodaje Tomir.

Celem filmu jest oczywiście zapewnienie widzom dobrej rozrywki i ciekawego klimatu. Produkcja ma w założeniach zarówno straszyć, jak i mocno śmieszyć. Ze względu na specyficzny styl prowadzenia filmu, autor ma pewne obawy: „Mam nadzieję, iż widzowie będą w stanie przełknąć archaiczny styl prowadzenia kamery i nie zasną przy montażu całkowicie odmiennym od współczesnych teledyskowych migawek.” Osobiście, biorąc pod uwagę otwartość widzów kina niezależnego na różnorodności i odejście od utartych schematów, nie mam wątpliwości, że produkcja R.I.P. Pictures będzie cieszyć się co najmniej zaciekawieniem.

Póki co gotowa jest połowa filmu. Wkrótce znane będą również termin i miejsce premiery, o czym na pewno poinformujemy na łamach serwisu Kinoamatorskie.pl. W każdym razie z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że film ujrzymy jeszcze w tym miesiącu.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
planeta
Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Fabularnych „.PLaneta”

Mamy przyjemność ogłosić, że zostaliśmy patronem medialnym katowickiego Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Filmów Fabularnych ".PLaneta"! Inicjatywa trzech maturzystów z I LO...

Zamknij