Wednesday, May. 22, 2024

DKF Ambasada: „Wino truskawkowe”, reż. Dariusz Jabłońsk

Autor:

|

9 listopada 2012

|

 

Inauguracja kolejnego cyklu spotkań miłośników kina już w listopadzie! Tym razem przeniesiemy się do magicznego świata na prowincji. „Wino truskawkowe” w reżyserii Dariusza Jabłońskiego to urzekająca historia opowiadająca o życiu zwykłych ludzi w niezwykły sposób. Trudno jest zakwalifikować go jako konkretny gatunek. Historia, która bawi i wzrusza, a także skłania do refleksji.

 

 

Przed nami specjalny pokaz tego filmu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Ambasada. Dlaczego specjalny? Bo opatrzony audiodeskrypcją; opisem dźwiękowym umożliwiającym uczestnictwo w projekcji osobą z dysfunkcją wzroku. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nową technologią, która umożliwia lepszą integrację społeczną oraz dostępność do kultury audiowizualnej dla osób niewidomych czy niedowidzących.

 

Gościem specjalnym, który poprowadzi prelekcję oraz dyskusję po seansie będzie Maciej Gil, przewodniczący Polskiej Federacji Klubów Dyskusyjnych, dyrektor festiwalu Kino na Granicy, a przede wszystkim propagator rozwoju audiodeskrypcji w Polsce.

 

Wszystko to czeka na nas 13.11.12 r. o g. 18:30 w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Bilety 6 / 8 zł.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dubel #17 – „Dawn of Zombie”

  Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale film, który dzisiaj jest opisany, ja zrecenzowałbym zupełnie inaczej. Dlaczego? Być może dlatego,...

Zamknij