Friday, Feb. 23, 2024

Do jutra nabór filmów do konkursów KAMERALNEGO LATA

Autor:

|

14 maja 2018

|

Do jutra nabór filmów do konkursów KAMERALNEGO LATA

Oferta dla prawdziwych miłośników LIST MINUTE ;).

Jeszcze do jutra maja organizatorzy 11. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO czekają na najlepsze polskie filmy krótkometrażowe. Trwa nabór do trzech sekcji konkursowych festiwalu – Konkursu Głównego, Konkursu Filmów Niezależnych i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK.

- Zgłoszeń jest już grubo ponad setkę, ale nie wyczerpuje to mojej ciekawości ani apetytu na dobre, polskie kino – mówi Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Radomski festiwal zawsze odznaczał się staranną, mocną selekcją programową. Teraz, kiedy sama odpowiadam za program tej imprezy, a KAMERALNE LATO wkracza w swoją drugą dekadę, tym bardziej mi zależy, by zachować wysoki poziom artystyczny wydarzenia.

 

W Konkursie Głównym preferowane będą produkcje poruszające ważne zagadnienia społeczne, nieunikające kontrowersji, ostrej artystycznej wymowy, czy trudnej tematyki. Do konkursu zgłosić można wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie dłużej niż 40 minut i wyprodukowane po 1 stycznia 2016 roku.

Tematyka produkcji zgłaszanych do Konkursu Filmów Niezależnych może być już zupełnie dowolna. Pozostałe wymogi formalne są bardzo zbliżone. Istotna różnica polega na tym, że obrazy  muszą być zrealizowane poza oficjalnym systemem produkcji filmowej i telewizyjnej, czyli na przykład nie mogą być finansowane ze środków publicznych.

W obu konkursach jury wyłoni laureatów, którzy otrzymają Grand Prix. W przypadku Konkursu Głównego nagrodą jest ZŁOTY ŁUCZNIK. Podczas KAMERALNEGO LATA przyznawane są również nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego oraz Specjalne Wyróżnienie Komendanta Wojewódzkiego Policji za film o szczególnych walorach społecznych.

W Konkursie Filmów Odrzutowych HYDE PARK będzie można zobaczyć absolutnie wszystko, co nie mieści się w standardowych ramach gatunkowych i nie przystaje do wymogów klasycznej formy filmowej. Swoje produkcje do udziału w tej sekcji konkursowej mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Jednak nie mogą być to filmy trwające dłużej niż 15 minut i wykonane na odpłatne zlecenie.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych na stronie www.kameralnelato.pl. Formularz zgłoszenia filmów znajduje się pod linkiem: https://kameralnelato.pl/formularz-zgloszeniowy-2018/.

Wyniki selekcji pojawią się na stronie festiwalu do 11 czerwca 2018 roku.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
2018-upto21-plakat_small
„Dozwolone do 21″ czeka na Wasze filmy!

Rozpoczął się nabór do 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Dozwolone do 21/Up to 21. Organizatorzy przyjmują filmy: fabularne, dokumentalne, animacje...

Zamknij