Tuesday, Apr. 16, 2024

„Dymki” szukają wsparcia

Autor:

|

10 stycznia 2020

|

„Dymki” szukają wsparcia

Większość naszych Czytelników doskonale wie, że główną ideą naszego serwisu jest promocja i wsparcie kina niezależnego. Dzisiejszy news doskonale się w to wpisuje, ponieważ zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce crowdfundingowej na rzecz filmu Michała Kowalskiego pt. „Dymki”. Obraz ma łączyć ze sobą dwa media – filmu i komiksu. Akcja komiksu bezpośrednio łączy się z tym, co dzieje się w filmie. To opowieść o nerdzie, który nie do końca rozumie otaczającej go rzeczywistości. Film łączy w sobie elementy czarnej komedii, groteski, kina akcji oraz narrację komiksową.

Jak mówi sam autor:

Inspiracjami do realizacji tego filmu były takie filmy jak „Spider Man: Uniwersum”, „Scott Pilgrim Kontra Świat”, filmy ze Spidermanem, Batmanem oraz twórczość Marka Koterskiego.

Historia komiksu, który jest czytany przez naszego bohatera, opowiada o Ognistym Krzyżowcu, potęznym kosmicznym wojowniku, który musi za wszelką cenę zdobyć Kryształ Prawdy, aby ocalić planetę Katharsis. Komiks jest pastiżem historii o Batmanie, Avengersów, komiksów Franka Millera, Alana Morre’a oraz jest mocno inspirowany takimi grami jak Doom, Jedi Academy oraz Deus Ex.

Aktualnie film jest na etapie postprodukcji. Jeżeli macie ochotę go wesprzeć, bądź po prostu przeczytać o tym projekcie, zapraszamy tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
dpi
„Duchy Piasku” – zwiastun #2

Minimum 2 lata - jeszcze tyle czasu poczekamy na pełnometrażowy, niezależny film science fiction osadzony w post apokaliptycznym świecie. Jak...

Zamknij