Sunday, Sep. 24, 2023

Dziewczyny i Chłopacy – premiera

Autor:

|

17 kwietnia 2012

|

 

Grupa Filmowa na czele z Michałem Łukowiczem, twierdząc, że polskie młode kino istnieje tylko formalnie, postanowiła wziąć się do roboty i stworzyć film o współczesnej polskiej młodzieży. Mając na sztandarach hasło: „Najlepiej o alkoholizmie piszą alkoholicy, a najlepiej skoki ze spadochronem opisują spadochroniarze”, stwierdzili że najlepiej o życiu młodych opowiedzą młodzi ludzie. Będzie to zatem film o nich samych i o ich rówieśnikach.

Jakie idee przyświecały twórcom filmu? Oto co napisali do nas w mailu:

„Chcemy pokazać ludziom w naszym wieku, że bez sprzętu, budżetu i szkoły filmowej da się stworzyć fajny film!

Chcemy pokazać twórcom, że nie mają monopolu na kino i filmy niezależne mogą być pełnoprawnym partnerem mainstreamu.

Możemy z nimi rywalizować o widzów wykorzystując swoje atuty: bezkompromisowość, prawdę i żywiołowość!

Uratujmy razem polską kinematografię topiącą się w swoim gnijącym sosiku! Wskrześmy kino niezależne!
Pokażmy polskiemu widzowi, że może się dobrze bawić na rodzimych produkcjach, które mimo braku pieniędzy, mogą wzruszać.”

Na pewno nie są to słowa rzucane na wiatr, ponieważ grupa ma już na swoim koncie Grand Prix „Filmowe Zwierciadła , I Nagroda w kat. Amatorzy „Żubroffce”, Wyróżnienie na 7 „Kręci się” 2011, I Nagrodę w kat. niezależny film fabularny „Koloroffon 2010″, Grand Prix „V CK OFF”. Offelia na Offeliadzie i wiele innych. Wobec tego zobaczcie, co przyszykowali tym razem:

 

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal Filmowy „Kocham Dziwne Kino”

4 sierpnia w Pabianicach odbędzie się Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino", który skierowany jest do amatorów i twórców niezależnych. Organizatorem...

Zamknij