Wednesday, Nov. 29, 2023

Festiwal dla Scenarzystów

Autor:

|

2 lutego 2013

|

Festiwal dla Scenarzystów

22 kwietnia w Warszawskiej Szkole Filmowej rozpocznie się Festiwal dla Scenarzystów i potrwa do 26 kwietnia. Przy tej okazji Warszawska Szkoła Filmowa, Fundacja Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy, firma producencka Paisa Films oraz HBO Polska ogłaszają konkurs na treatment, koncepcję i scenariusz serialu telewizyjnego.

Konkurs skierowany jest do wszystkich piszących, niezależnie od ich zawodowego dorobku. Każdy autor może zgłosić do konkursu dowolną ilość projektów, które można rozpisywać samodzielnie lub wspólnie z innymi autorami.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy – kwalifikacyjny i finałowy.

Pierwszy etap jest całkowicie anonimowy i polega na opisaniu założeń koncepcji serialu, bohaterów i zarysu odcinka pilotowego oraz pozostałych odcinków pierwszego sezonu.

Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy przystąpią do rozpisywania szczegółów swoich koncepcji oraz pisania scenariusza pilotowego odcinka własnego serialu. Drugi etap będzie już miał charakter jawny.

Nagrodą w konkursie jest honorarium w wysokości 20.000 złotych oraz perspektywa realizacji projektu.

Aby przystąpić do konkursu należy przygotować koncepcję serialu telewizyjnego według opracowanego przez organizatorów szablonu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy (obydwa dokumenty dostępne są na stronie www.scriptfiesta.pl).

Ważne jest, by dokładnie zastosować się do podanych w dokumentach ograniczeń co do ilości znaków przypadających na określone pola.

Koncepcję serialu telewizyjnego sporządzoną na przygotowanym przez Organizatorów szablonie wraz z dokładnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 lutego 2013 r. na adres:

Warszawska Szkoła Filmowa
ul. Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa
z dopiskiem:
„Script Fiesta KONKURS”

Koncepcję serialu telewizyjnego należy również przesłać drogą elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 lutego 2013 r. na adres: konkurs@szkolafilmowa.pl w formacie WORD lub PDF.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz wzory formularzy dostępne są na stronie www.scriptfiesta.pl w zakładce „konkurs na serial”.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
cc1
Dubel #26 – Czas czeka na nas

Na przełomie czwartku i piątku ma dzisiaj miejsce premiera 26 odcinka "Dubla". Tym razem Kira wzięła pod lupę dopiero co...

Zamknij