Thursday, Jun. 13, 2024

Festiwal EFHA czeka na zgłoszenia!

Autor:

|

15 lipca 2013

|

Festiwal EFHA czeka na zgłoszenia!

WILCZYCA ZNÓW ZAATAKUJE…..,a dokładnie zaatakuje wszystkich niezależnych twórców. Iwona Bielska diva polskiego „horroru” (czy jest szansa, żeby ktoś zasiadł na jej miejscu?) zasiądzie w jury IV Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów eFHa Festiwal. Obok niej redaktor portalu STOPKLATKA i współtwórca WĘŻY Krzysztof Spór. Nazwisko trzeciego jurora jeszcze nie jest znane, ale organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko by stanąc na wysokości zadania.

Po małych zawirowaniach (zmiana daty) organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów. Prezentacje, jak i cały festiwal, odbędzie się w nowej, nowoczesnej i komfortowej sali Kluby Filmowego Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego współorganizatora festiwalu.
Filmy należy przysyłać do 16 września 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres organizatora zamieszczony na stronie www.efha.pl . Na stronie również regulamin i karta zgłoszenia. Polscy twórcy mogą zgłosić nawet dwa filmy o tematyce związanej z szeroko pojętą fantastyką lub horrorem zrealizowane w przeciągu 4 lat od 2013 roku, długość filmu nie może przekroczyć 90 minut, aczkolwiek, organizatorzy mogą dopuścić do konkursu dłuższy film jeśli będzie się charakteryzował dużymi walorami artystycznymi. Za najlepsze produkcje przewidziane są następujące nagrody: I – 2500 zł, II – 1500 zł, III 800 zł, a najlepszy obraz wybierze również publiczność.

To już 4 edycja jedynego w Polsce festiwalu skierowanego do wszelkich twórców kina „gatunkowego” inaczej. Przykład filmu „Leśne doły”, który zdobył III nagrodę na festiwalu i od zimy 2012 pojawia się w ramówce CANAL + świadczy o tym, że polskie kino gatunkowe ma szansę na rozwój. Dlatego też śmiemy twierdzić, że ten festiwal jest pierwszą ścieżką do wyjścia na filmowa autostradę.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pecador poster
Złapane w sieci #100 – „PECADOR EL ENMASCARADO DE NEGRO CONTRA EL PROFESOR LOCO Y LA INVASION DE OTRA GALAXIA”

W setnym (kiedy to minęło!?) odcinku cyklu "Złapane w sieci" trafia nam się nie lada gratka, ponieważ możemy przeczytać o...

Zamknij