Sunday, Apr. 14, 2024

Festiwal Filmowy 9 minut

Autor:

|

23 października 2019

|

Festiwal Filmowy 9 minut

Festiwal Filmowy 9 Minut to wydarzenie zainicjowane i stworzone od podstaw przez uczniów IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.
Od dwóch lat Festiwal działa na skalę ogólnopolską, jednak jak wszystko miał swój początek. Zaczęło się od programu szkolnej edukacji filmowej we współpracy z firmą Gutek Film. Później został on powiązany z tokiem nauczania przedmiotów humanistycznych. Od uczestnictwa w pokazach filmowych, warsztatach, poprzez otwarcie klasy kulturalno-filmowej i uruchomienia koła filmowego w 2017 roku dotarliśmy do pierwszej edycji Festiwalu Filmowego 9 Minut.
Już od drugiej edycji zgłoszenia przyjmujemy z całego kraju! Festiwal jest otwarty na pomysły i kreatywność uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a filmy przez nich wysyłane nie powinny przekraczać 9 minut i w tym roku zaliczać się będą do jednej z trzech kategorii: fabuły, animacji lub dokumentu.
Zgłoś swój film do konkursu już dziś na stronie: http://9minut.hoffmanowa.pl/zgloszenia/. Prace, które zakwalifikują się do finału zostaną zaprezentowane na festiwalu, a jury oraz widownia wybierze najlepsze z nich. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 28-29 listopada w budynku liceum im. Klementyny Hoffmanowej – ul. Hoża 88.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli filmu i sztuki, wstęp jest bezpłatny, a szkoła stoi otworem przed każdym!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
fotos93_1.1.13
„Strada” już w naszym serwisie!

Dzisiaj do naszego serwisu trafił film "Strada". Jest to najnowsza propozycja Kuby Ptaszyńskiego, którego produkcje już nie raz gościły na...

Zamknij