Thursday, Jun. 13, 2024

Festiwal Multimedia Happy End przenosi się do Częstochowy

Autor:

|

3 kwietnia 2015

|

Festiwal Multimedia Happy End przenosi się do Częstochowy

Po dziewięciu latach obecności w Rzeszowie Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych zmienia lokalizację. W październiku tego roku odbędzie się w Częstochowie. Tym samym miasto zyska swój pierwszy festiwal filmowy.

- Szukaliśmy możliwości rozwoju festiwalu. Częstochowa zaoferowała nam atrakcyjne warunki i przyjazny klimat – mówi Piotr Żukowski, Dyrektor Multimedia Happy End. – Mieliśmy już doświadczenie we współpracy z miastem przy okazji organizacji pokazów pofestiwalowych poprzednich edycji. Cieszę się, że Urzędowi Miasta spodobała się koncepcja naszej imprezy. Rozpoczynamy nowy rozdział w historii festiwalu.

13 edycja Multimedia Happy End odbędzie się w dniach 21-24 października w Ośrodku Kultury Filmowej ILUZJA w Częstochowie. Uroczysty finał zaplanowano w Filharmonii Częstochowskiej. Festiwalowi będą towarzyszyć warsztaty filmowe, spotkania z twórcami, pokazy dla dzieci.

- W Częstochowie od kilku lat organizujemy w lecie plenerowy filmowy „Leżak”.  Lokalne twórcze tradycje filmowe są też podtrzymywane poprzez organizację corocznego miejskiego Konkursu Filmowego „Częstochowa w kadrze” – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego propozycję przeniesienia, mającego już ponad 10-letnią tradycję, Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End przyjęliśmy z dużą satysfakcją. Liczymy, że dzięki niemu Częstochowa mocniej zaistnieje na filmowej mapie Polski i będzie mogła – przy okazji – szerzej zaprezentować swoje optymistyczne oblicze.

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Od 2004 rok odbywał się w Rzeszowie, wcześniej dwie edycje miały miejsce we Wrocławiu, a pierwsza – w 2001 r. – w Jeleniej Górze. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. O werdykcie decyduje widownia.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
5minut_logo-male
XII Konkurs Filmowy: 5 minut z życia codziennego

10 lipca w Wągrowcu w ramach dorocznych warsztatów filmowych "5 minut z życia codziennego" wystartuje XII edycja Konkursu Filmowego. Filmy,...

Zamknij