Monday, Dec. 11, 2023

Filmowe Południe zaprasza na weekend

Autor:

|

21 września 2017

|

Filmowe Południe zaprasza na weekend

Już w sobotę 23 września startuje VII Konkurs Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Południe” 2017. To wyjątkowy festiwal, w ramach którego raz w roku najlepsze filmy z całej Polski pojawią się na ekranie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie.

Na tegoroczną edycję spłynęło ponad 70 produkcji. W przeglądzie zobaczymy filmy fabularne i dokumentalne oraz animacje. Twórcy, których obrazy zakwalifikowały się do konkursu powalczą o statuetkę Filmowego Skarbnika. Przyzna ją trzyosobowe jury – Patrycja Paczyńska-Jasińska, Paweł Trzepizur i Julia Czuczejko z I Liceum Ogólnokształcącego im.Karola Miarki, która zwyciężyła konkurs na recenzję filmową.

Pokazy filmów konkursowych, prelekcje, warsztaty i możliwość odwiedzenia najdłużej działającego klubu filmowego w Polsce – to wszystko czeka na miłośników kina w Mikołowie w dniach 22-23 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

PROGRAM:

Piątek, 22 września:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie:

11.00- 12.30 – prelekcja „Bohater outsider” Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej i I blok konkursowy (pokaz z udziałem uczniów szkół średnich)

13.00 – 14.30 – prelekcja „Bohater outsider” Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej i II blok konkursowy (pokaz z udziałem uczniów szkół średnich)

16.00 – 18.00 – III blok konkursowy

Miejski Dom Kultury w Mikołowie:

14.30 – 16.00, 18.00-20.00 – otwarte drzwi Amatorskiego Klubu Filmowego „iks”

Sobota 23 września:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie:

16.00 – 18.00 – IV blok konkursowy

18.00 – 19.00 – #HOT_SZTOS – warsztaty filmowe

19.00 – rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

Patronami wydarzenia są Urząd Miasta Mikołów, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie. Sponsorami festiwalu są klubokawiarnia Krakowskie Rondo oraz CKM Trąbka.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
pro_polska
PROFESOR POLSKA – nowa produkcja R.I.P. Pictures

Tomir Dąbrowski i jego ekipa wracają z nową propozycją filmową! Będzie to komedia wojenna o profesorze Józefie Polsce, który zostaje...

Zamknij